23 октября 2023
В Росії щомісяця мобілізують на війну проти України понад 20 тисяч осіб на місяць. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв'ю Еспресо.
"Понад 20 тисяч на місяць продовжують залучатись в різний спосіб. Це рекрутинг і серед ув'язнених, і серед боржників, якихось неблагонадійних категорій населення. Про добровольців там не йдеться. Мобілізація строковиків планово триває. Рекрутинг, в тому числі із мотивацією фінансової виплати або, якщо людина не підписує контракт, то якісь санкції обіцяють", - заявив він.
За його словами, російське командування широко практикує "примусове підписання контракту" із колишніми військовослужбовцями.
"Коли начебто викликають на звірку у військкомат, кладуть контракт і в принципі назад людина не виходить, бо інакше йому погрожують вже якимось кримінальним переслідуванням або іншими проблемами в житті. І от так частина опиняється на фронті", - пояснив Юсов.
При цьому він зазначив, що "говорити про мотивацію цих людей, з точки зору ідеології, з точки зору "любові" до їхньої батьківщини не доводиться, особливо, коли мова йде про депресивні регіони".
Крім того, Юсов додав, що Кремль віддає перевагу прихованій мобілізації й уникає масового залучення до бойових дій населення європейської частини РФ.
Нагадаємо, в Росії в десятки разів підвищать штрафи, пов'язані з мобілізацією. Неявка за повісткою до військкомату каратиметься штрафом до 50 тис. рублів. Штраф за ненадання сприяння військкоматам - до 500 тис. рублів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Відставка Стармера: які наслідки для України 23 июня 2026
Стармер йде у відставку з посади лідера Лейбористської партії та відкриває шлях до боротьби за посаду прем'єр-міністра Британії.
Венс заявив про готовність Ірану прийняти інспекторів МАГАТЕ 23 июня 2026
Це перший крок до повної денуклеаризації або остаточного припинення програми ядерної зброї в Ірані, зазначив віце-президент США.
Дієта раз на тиждень: користь та шкода періодичного 24-годинного голодування 23 июня 2026
Про користь періодичного 24-годинного голодування чули багато хто. Але чи справді це допомагає підтримувати здорову…