30 июня 2023
Росія використовувала літаки Іл-22M, один з яких було збито під час бунту Пригожина, для керування силами вторгнення в Україну, тому втрата цього літака вплине на російські повітряні і наземні операції. Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії.
Зазначається, що 24 червня силами ППО групи Вагнер було збито російські військові гелікоптери та літак ВКС Іл-22М, а Іл-22M є частиною невеликого парку з 12 літаків, що використовуються для управління повітряним рухом і радіорелейного зв'язку.
За даними британської розвідки, ці літаки відіграли ключову роль в організації російських військ у війні з Україною, і вони, враховуючи особливу цінність, діяли далеко за межами досяжності української ППО.
"У короткостроковій перспективі психологічний шок від такої втрати великої кількості екіпажів майже напевно підірве моральний дух російських ВКС. У більш довгостроковій перспективі існує реальна ймовірність того, що поточні рівні завдань, можливо, доведеться скоротити, щоб безпечно керувати флотом, що залишився. Це, ймовірно, підірве здатність Росії командувати та координувати свої сили, особливо у періоди інтенсивних операцій", - вважають у Міноборони Британії.
Нагадаємо, з’явилось відео з місця падіння літака Іл-22 ВКС РФ, на борту якого було 10 членів екіпажу.
Раніше російські ЗМІ повідомили, що Євген Пригожин визнав вину своїх найманців за вбивство пілотів і погодився виплатити по 50 млн рублів рідним загиблих. За його словами, "дурень ПВОшник у колоні збивав все, що літало".
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Князь Монако Альбер ІІ з дружиною, княгинею Шарлін та дітьми - 10-річними двійнятами Жаком та Габріелою - відвідали святковий захід з нагоди 20-річчя правління князя.
Перепало й Україні: у Польщі пройшли масові протести проти мігрантів 21 июля 2025
Учасники протесту закликали до закриття кордонів з Литвою, Україною, Білоруссю та Словаччиною.
Шлях Грузії до ЄС зупинено - Європарламент 21 июля 2025
Європейський парламент "підтримує грузинський народ", але "не визнає чинний уряд Грузії".