1 января 2025
Європейський Союз заявив про готовність до можливого припинення транзиту російського газу через територію України. Представниця Єврокомісії запевнила, що європейська інфраструктура досить гнучка, аби забезпечити постачання газу альтернативними маршрутами в Центральну та Східну Європу. Про це повідомляє DWу вівторок, 31 грудня.
"Вплив припинення транзиту через Україну на безпеку постачань ЄС обмежений", - наголосила вона.
Підготовка до альтернативних схем триває вже понад рік. Зміцнення інфраструктури, зокрема завдяки потужностям імпорту скрапленого природного газу, а також заходи з підвищення енергоефективності й розвитку відновлюваних джерел енергії забезпечили надійність постачання.
Тим часом контракт на транзит російського газу через Україну спливає 1 січня 2025 року. Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, котрий нещодавно провів переговори з главою РФ Володимиром Путіним, вказав, що ця зустріч була відповіддю на заяву Володимира Зеленського про скасування транзиту газу через Україну до Словаччини.
Раніше Сибіга розкритикував імпорт російського LNG-газу до ЄС
Нагадаємо, у Німеччині заборонили портам приймати танкери з російським газом.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Погрожували гранатою: у Києві двоє іноземців тероризували перехожого 6 июня 2025
Погрожували гранатою: у Києві двоє іноземців тероризували перехожого
У Воронезькій області РФ стався вибух на залізниці 5 июня 2025
На ділянці залізниці на півдні Воронезької області зупинено кілька поїздів. Машиніст одного з них помітив пошкодження полотна. Постраждалих нібито немає.
США відправляють на Схід детонатори для ракет, призначені для України - ЗМІ 5 июня 2025
Пентагон негласно повідомив Конгрес, що детонатори для ракет, які Україна використовує для збивання дронів РФ, тепер виділяються підрозділам ВПС США на Близькому Сході.