ЄС не погодив €5 млрд на снаряди для України - ЗМІ

22 марта 2025

Лідери країн Євросоюзу не погодили 5 млрд евро на боєприпаси для України. Про це напередодні повідомив Bloomberg з посиланням на джерела.

"За словами європейських дипломатів, знайомих з ходом переговорів, саміт ЄС у Брюсселі не зміг домовитися про надання Україні 5 млрд євро для забезпечення боєприпасів для України цього року, оскільки країни-члени, включаючи Францію та Італію, відмовилися взяти на себе зобов’язання щодо конкретних фінансових обсягів. Ряд європейських лідерів знову зустрінуться в Парижі 27 березня, щоб спробувати просунути процес вперед", - йдеться у статті.

Агентство стверджує, що лідери ЄС посперечалися про поставки зброї Україні та про те, хто представлятиме їх у дипломатії під проводом США, поки блок намагався сформулювати стратегію щодо України.

Як відомо, високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас висунула пропозицію для членів ЄС надати до 40 млрд євро військової допомоги Україні цього року. Вона мала бути добровільною, але учасників заохочуватимуть робити внески готівкою або обладнанням пропорційно їхньому економічному стану. Після того, як кілька країн відмовилися, цього тижня дискусію звузили до боєприпасів на 5 млрд євро.

За словами дипломатів, Франція та Італія, друга та третя за величиною економіки ЄС, не хотіли оприлюднити завеликі цифри. За словами італійських дипломатів, Італія та інші країни просять надати більше технічних і фінансових деталей і кажуть, що над цією ініціативою ще працюють. Французькі дипломати заявили, що, незважаючи на те, що вони поділяють цілі зусиль, пріоритетом є реалізація частини ЄС у розмірі 18 млрд євро з пакету кредитів Великої сімки для України.

Натомість прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо підтримав цю ініціативу. За його словами, багато країн "не діють належним чином" у контексті зброї для українців.

Водночас інші розкритикували цю ідею за те, що вони рано почали визначати, скільки допомоги мають надати країни, замість того щоб спершу отримати їхню згоду на це.

Нагадаємо, 20 березня на саміті Європейської Ради президент Володимир Зеленський попросив лідерів країн ЄС терміново надати Україні 5 млрд євро на артилерійські снаряди.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Сонцезахисні окуляри: навіщо носити навесні 23 марта 2025

Із настанням сонячних днів у пішохідних переходах та на стихійних ринках з’являються стійки з бюджетними сонцезахисними окулярами. Великий вибір аксесуарів, доступні ціни спокушають людей придбати чергову пару. Та чи безпечні такі окуляри для здоров’я очей?

Експерти дали поради, як перетворити улюблену каву на ліки, повне вітамінів та антиоксидантів 23 марта 2025

Як перетворити улюблену каву на ліки, повне вітамінів та антиоксидантів

Названо дві найголовніші корисні властивості полуниці: про це практично ніхто не знає 22 марта 2025

Полуниця – це одна з найпопулярніших і найсмачніших ягід, однак мало хто знає, що вона має надзвичайну користь для здоров’я та роботи мозку — і ось яку.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Чепелева Юлия ФОП 0.8
Чепелева Юлия ФОП

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше