22 августа 2023
Євроcоюз виділив Україні ще один транш у розмірі 1,5 млрд євро в межах програми макрофінансової допомоги на 18 млрд євро. Про це повідомила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter у вівторок, 22 серпня.
"Ми підтримуємо Україну в її зусиллях відновлення і підтримки функціонування держави. Сьогодні ми перерахували ще Україні ще 1,5 млрд євро. І буде більше, цього року та пізніше", – написала вона.
Відомо, що ЄС та його окремі держави-члени надали Україні понад 80 млрд євро різної допомоги з початку повномасштабної війни з Росією. У поточному році ЄС надасть Україні 18 млрд євро макрофінансової допомоги. Із цієї суми вже виплачено 12 млрд євро. Попередній транш надійшов 25 липня.
Раніше стало відомо, що Єврокомісія обговорює виділення 50 млрд євро Україні. Мова йде про фінансовий резерв на потреби нашої країни наступні чотири роки у вигляді запозичень і грантів.
За словами Урсули фон дер Ляєн, ЄС покриє 45% усіх потреб України.
← Вернуться на предыдущую страницу
Десятки країн зупинили поштові відправлення у США через мита Трампа 27 августа 2025
Американці більше не можуть отримати замовлення з Австралії, Норвегії, Швейцарії та багатьох інших країн.
Трамп назвав "нісенітницями" заяви РФ щодо "нелегітимності" Зеленського 27 августа 2025
Глава Білого дому заявив, що усе, що каже російська влада про нібито нелегітимність влади України не має значення.
Швеція першою в ЄС виділяє Україні кошти в рамках Ukraine Facility 27 августа 2025
Ukraine Facility - це механізм для фінансової підтримки України у відновленні, модернізації та стабілізації економіки.