Санкції США обвалили прибутки російського танкерного гіганта

24 мая 2025

Російська державна компанія Совкомфлот, яка спеціалізується на танкерних перевезеннях, зафіксувала чистий збиток у розмірі $393 млн у першому кварталі 2025 року. Про це повідомляє Reutersу п’ятницю, 23 травня.

У заяві компанії зазначається, що основною причиною стали західні санкції, які спричинили комерційні та операційні труднощі, зменшення доходів і вимушений простій частини флоту.

Порівняно з аналогічним періодом 2024 року, виручка Совкомфлот скоротилася на 49% - до $278,5 млн. Показник EBITDA впав на 69%, склавши лише $105 млн. Більшість збитків пов’язані з амортизаційними втратами через переоцінку суден, а також із втратами на валютному курсі через зміцнення рубля.

У січні США посилили санкції проти флоту Совкомфлот, внісши до санкційного списку нові судна компанії та скасувавши попередню ліцензію, яка дозволяла частині флоту здійснювати перевезення попри обмеження. Ці кроки стали частиною ширшої стратегії Заходу щодо обмеження доходів Росії від продажу нафти, що фінансують війну проти України.

Аналітики галузі вважають, що Совкомфлот був змушений збільшити знижки на ставки фрахту, що також вдарило по доходах.

Тиск санкцій частково призупинив російську торгівлю нафтою з Китаєм і Індією. Тим часом Росія намагається обійти обмеження: минулого тижня Москва направила винищувач у повітряний простір НАТО над Балтійським морем у спробі захистити танкер зі свого "тіньового флоту".

Нагадаємо, у 2024 році Росія році перевезла понад 60% морського експорту нафти танкерами "тіньового флоту", зокрема 78% сирої нафти і 37% нафтопродуктів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

РФ інтегрує підготовку з БпЛА у систему фізичного виховання - розвідка 2 января 2026

Під прикриттям "фізичного виховання" держава дедалі активніше вибудовує інфраструктуру раннього формування у дітей навичок, релевантних для бойових дій.

Девід Бекхем розчулив зверненням до Брукліна та решти нащадків 1 января 2026

Британський футболіст Девід Бекхем, зустрічаючи Новий 2026-ий рік, мабуть, загадав одне важливе бажання - щоби їхня з Вікторією багатодітна родина знову була згуртованою і люблячою, як колись.

Дружина головного тренера збірної України з футболу Сергія Реброва показалася з синами на новорічних фото 1 января 2026

Дружина головного тренера збірної України з футболу Сергія Реброва, Анна Реброва привітала підписників з прийдешнім новим роком теплими сімейними листівками.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

VIVA  
VIVA

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше