7 декабря 2025
Новий саркофаг Чорнобильської АЕС більше не виконує своїх основних функцій, бо його пошкодив російський дрон. Про це повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії.
Минулого тижня місія агентства завершила всебічну оцінку нового безпечного конфайнмента (NSC) (саркофага) на Чорнобильській АЕС після того, як у лютому цього року по ньому вдарив російський безпілотник.
Саркофаг є масивною сталевою конструкцією, збудованою для запобігання викиду радіоактивних речовин із реактора, зруйнованого під час аварії 1986 року.
У результаті проведеної оцінки місія МАГАТЕ з'ясувала, що:
"Було проведено обмежені тимчасові ремонтні роботи на даху, проте своєчасне і комплексне відновлення залишається вкрай важливим для запобігання подальшій деградації та забезпечення довгострокової ядерної безпеки", - зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
Агентство рекомендувало продовжити відновлення і посилення захисних конструкцій саркофага:
Нагадаємо, Міжнародне агентство з атомної енергії направило додаткових фахівців на Чорнобильську АЕС для комплексної перевірки пошкодженого Нового безпечного конфайнменту (NSC), яке зазнало ушкоджень після удару дрона 14 лютого 2025 року.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Стало відомо, яких людей особливо часто кусають комарі 25 июля 2026
Дослідження підтверджують, що деякі люди особливо часто залучають комарів. Високі люди. Вчені констатують, що комарі…
Складаний Samsung проти iPhone 17 Pro Max: відео продемонструвало різницю, яку неможливо не помітити 25 июля 2026
Складаний Samsung проти iPhone 17 Pro Max: відео продемонструвало різницю, яку неможливо не помітити
Медики: фізичні навантаження можуть допомогти позбутися головного болю без таблеток 25 июля 2026
Медики розповіли, що за допомогою фізичних навантажень можна позбутися головного болю без використання таблеток. Заняття…