13 мая 2026
Саудівська Аравія завдала численних військових ударів по Ірану у відповідь на атаки по території королівства. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters, посилаючись на західних та іранських посадовців.
"Ці саудівські атаки, про які раніше не повідомлялося, стали першим відомим випадком прямих військових дій королівства на території Ірану і свідчать про те, що Ер-Ріяд стає дедалі сміливішим, рішучіше захищаючись від свого головного регіонального суперника.
За словами двох західних посадовців, удари, здійснені ВПС Саудівської Аравії, імовірно, відбулися наприкінці березня. Один із них лише зазначив, що це були "симетричні удари у відповідь на обстріли Саудівської (Аравії)", - йдеться в повідомленні.
Військові удари у відповідь по Ірану також здійснили Об'єднані Арабські Емірати, але підходи двох монархій відрізнялися.
ОАЕ зайняли більш "яструбину" позицію, прагнучи змусити Іран заплатити високу ціну і тільки зрідка вдаючись до публічної дипломатії з Тегераном.
Саудівська Аравія, своєю чергою, прагнула запобігти ескалації конфлікту і підтримувала регулярні контакти з Іраном, зокрема через посла Тегерана в Ер-Ріяді.
За словами іранських та західних посадовців, Саудівська Аравія поінформувала Іран про здійснені удари. Після цього відбулася інтенсивна дипломатична взаємодія, а з боку Саудівської Аравії пролунали погрози щодо подальших дій у відповідь.
Згодом сторони досягли домовленості про деескалацію ситуації.
Нагадаємо, представники Пентагону під час слухань щодо бюджету в Конгресі США заявили, що витрати країни на війну з Іраном уже досягли приблизно 29 мільярдів доларів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Медики вияснили, що хантавірус в Україні не передається між людьми 29 июля 2026
Хантавірусна інфекція не є новою для України та продовжує фіксуватися на території країни. Водночас штам, який поширений в Україні, не передається від людини до людини. Лікарі закликають не ігнорувати симптоми та вчасно звертатися по медичну допомогу.
На півночі Німеччини вихор пошкодив близько 50 будинків 28 июля 2026
Наслідки негоди торкнулися також залізничного сполучення: на ділянці між Ітцехо та Ельмсхорном вітер повалив опору контактної мережі
Стало відомо, якою виросла "відлучена" дочка Тома Круза та ким вона стала 28 июля 2026
Без батьківського прізвища та під опікою матері: якою виросла "відлучена" дочка Тома Круза та ким вона стала Дівчині зараз 20 років