17 апреля 2016
Міністерство екології та природних ресурсів хоче спорудити в Україні власне сховище відпрацьованого ядерного палива та побудувати закритий ядерний цикл. Про це заявив очільник міністерства Остап Семерак.
Міністр наголосив, що це необхідно для того, щоб не платити Російській Федерації за зберігання ядерних відходів.
"Україна кожного року платить 200 млн доларів Росії за зберігання ядерного палива. Для того, щоб побудувати сховище ядерного палива ми повинні створити певний фонд. Україна в разі побудови такого сховища могла би його окупити за 2-3 роки", - заявив він.
Окрім того, Семерак заявив, що необхідно створити максимальну прозорість у Чорнобильській зоні та розглядати її "зону можливостей".
"…ми повинні говорити про Чорнобильську зону не як про зону трагедії, а як про зону можливостей. Сьогодні Чорнобильська зона є більш безпечною, ніж вона була 30 років тому. Звичайно зону потрібно робити відкритою. Я маю на увазі відкритість для суспільства, для громадськості: що там відбувається, хто там працює…", - заяви він.
Нагадаємо, на території Чорнобильської АЕС, де наразі зводять новий купол для горезвісного четвертого енергоблоку, а також - сховище для ядерних відходів, для тисяч співробітників немає навіть найпростіших ліків, наприклад, анальгіну, або ж бинтів.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
На які хвороби указує неприємний запах від пахв 28 июня 2026
Пітливість – це нормальне явище, особливо в жаркий літній період, коли організму необхідно охолоджувати себе.…
Трамп показав дизайн нового паспорту США з власним портретом 28 июня 2026
На представленому зразку зображений сам Трамп із грізним виразом обличчя на тлі тексту Декларації незалежності.
Наталка Денисенко сказала "так" коханому в особливому місці: що відомо про нареченого акторки, з яким вона "зраджувала" чоловіка-воїна Свідком пропозиції став її син від попереднього шлюбу