21 ноября 2014
Після підписання угоди про асоціацію з ЄС, Україна запустила процес реформування законодавства щодо якості та безпечності харчових продуктів відповідно до європейських вимог.
На порозі глобальних змін, Європейська бізнес асоціація зібрала виробників та дистриб'юторів харчових продуктів і незалежних експертів з метою обговорити особливості сертифікації продукції відповідно до європейських норм.
У Європі наявність сертифіката є нормою, а його відсутність може спричинити бар'єри в торгівлі. Крім того, у багатьох країнах відсутність сертифіката на систему управління якістю робить неможливим отримання державного замовлення. В Україні така вимога була лише рекомендована.
"Все законодавство ЄС в харчовій галузі базується на принципах HACCP, тому українським виробникам, які ще не мали з цим справу, доведеться переглянути свою систему контролю якості та безпеки. А для підприємств, що прагнуть отримати іноземні інвестиції, сертифікат на систему управління якістю може мати сьогодні вирішальне значення" - стверджує Сергій Рубальський, генеральний директор "Глобал Сертіфік".
Як свідчать дослідження, кількість українських підприємств, сертифікованих згідно міжнародних стандартів, щороку зростає. Українські виробники активно впроваджують стандарти ISO 22 000 (HACCP).
ISO 22 000 (HACCP) – це система управління безпекою харчових продуктів, яка визнається і приймається в усіх країнах Європи. А для споживача – це гарантія безпеки харчової продукції на виробництві, яка забезпечує повний контроль виробництва продукції на всіх етапах, тобто гарантує повну безпеку від виробництва до доставки кінцевому споживачу.
Дотепер, подібна сертифікація була в Україні добровільною.
Європейські стандарти вводять свої правила гри як на глобальних так і на локальних ринках. Із 20 вересня 2015 року набуває чинності Закон України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів". Він передбачає впровадження системи НАССР на всіх підприємствах харчової галузі.
Підприємства, які давно впровадили міжнародні стандарти запевняють, що впровадження системи НАССР надає виробнику багато переваг економічного та управлінського характеру.
"Європейські стандарти зроблять українські продукти максимально безпечними" - впевнена Євгенія Кривонос, експерт з якості компанії "Небесна Криниця".
Хочешь узнать больше - читай отзывы
tsn.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
РФ завдала авіаудару по інтернату у Суджі - є загибла 13 января 2025
Приміщення інтернату дуже пошкоджене, вибиті всі вікна та двері. В інтернеті перебували люди літнього віку, багато з них - особи з інвалідністю.
Президент Південної Кореї побоюється за власну безпеку - адвокат 13 января 2025
Для участі глави держави в судових засіданнях необхідно вирішити питання із забезпеченням його особистої безпеки.
IDEAL - производитель взломостойких дверей 13 января 2025
IDEAL - 25+ лет изготовляет бронедвери под заказ, как для частных лиц (квартира, дом), так и для коммерческих помещений (документы, материальные ценности, хранилища, архивы и др.).