16 февраля 2025
На Мюнхенській конференції з безпеки канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував нещодавній виступ віцепрезидента США Джеймса Девіда Венса. Про це повідомляє DW у суботу, 15 лютого.
"Ми не приймемо, якщо сторонні сили втручатимуться в нашу демократію, наші вибори та процес формування громадської думки, - заявив Шольц. - Так не роблять, особливо серед друзів і союзників, і ми це рішуче відкидаємо", - наголосив він і додав: "Як розвиватиметься наша демократія, вирішуємо ми самі".
Канцлер також наполягав на довгостроковій підтримці України. Він заявив, що після будь-якої домовленості Україна повинна мати збройні сили, здатні відбити нову агресію Росії.
Європа, за його словами, допомагатиме Києву "стільки, скільки буде потрібно".
Окрім того, Шольц звинуватив Росію у навмисному загостренні ситуації через диверсії проти держав трансатлантичного альянсу. Він згадав атаки на підводні кабелі та іншу інфраструктуру, підпали, дезінформацію та спроби маніпуляції демократичними виборами.
Водночас канцлер зазначив, що радий спільній з США позиції щодо збереження незалежності України.
Зауважимо, Ді Венс зустрівся з лідеркою ультраправої партії Альтернатива для Німеччини (AfD) Алісою Вайдель під час візиту до Мюнхена 14 лютого.
Раніше Ілон Маск назвав канцлера ФРН Олафа Шольца "дурнем" після розпаду коаліції в Німеччині. Крім того, бізнесмен заявив, що начебто лише AfD здатна вирішити проблеми, з якими зіткнулася Німеччина.
Як відомо, у червні у країнах ЄС відбулися вибори до Європарламенту. За їх результатми ультраправі деще збільшили кількість місць, але все одно залишилися у меншості.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Жителі Латвії помилково збивають дрони комунальників - ЗМІ 17 июля 2026
Люди сприймають безпілотники компанії Sadales tīkls за шпигунські або військові апарати та намагаються їх пошкодити.
Помідори можуть бути корисними для запобігання раку простати 17 июля 2026
На думку деяких експертів з раку простати, чоловікам слід включати до раціону певні продукти, які…
Даша Кацуріна відкриває новий ресторан без Кацуріна 17 июля 2026
Після успішних спільних ресторанних проєктів із Мішею Кацуріним Даша Кацуріна вирішила розпочати новий етап.