Шпигуни РФ та Китаю змінюють тактику в Європі- ЗМІ

16 января 2024

Співробітники спецслужб Росії та Китаю дедалі частіше видають себе за журналістів або працівників неурядових організацій для збору інформації, а вербування неофіційних агентів зростає. Про це йдеться у щорічному звіті Державної безпеки Бельгії, передає агентство Belga.

Зазначається, що оскільки в столиці Бельгії розташовані установи ЄС і штаб-квартира НАТО, Бельгія вже давно є осередком шпигунства. Служба державної безпеки країни зараз бачить, що іноземні спецслужби стають більш досконалими у своїх зусиллях зі збору інформації.

Кардинальні зміни в міжнародних відносинах спонукали Росію змінити тактику. Протягом багатьох років Росія оперувала розвідниками під дипломатичним прикриттям.

"За останні два роки ми змусили 60 з них залишити країну , що завдало серйозного удару по їхній спроможності. Вони вже не мають дипломатичних паспортів, але можуть видавати себе за журналістів, працівників громадських організацій або представників російських культурних об’єднань", - йдеться у повідомленні.

Але це не означає, що російське шпигунство йде на спад. Росія дедалі більше покладається на неформальних офіцерів розвідки.

Розвідувальні операції Китаю також зазнали фундаментальних змін, згідно зі звітом Державної безпеки. Після арешту офіцера китайської розвідки в Бельгії в 2018 році країна стала набагато обережнішою.

Щоб уникнути ризиків, Китай зараз зосереджується на кіберактивності, використовуючи прикриття або вербуючи неофіційних агентів. Нещодавно викрите вербування ультраправого політика Френка Крейелмана є "ідеальною ілюстрацією" останнього, йдеться у звіті.

Раніше повідомлялося, що країни ЄС обговорюють, чи варто обмежувати поїздки російських дипломатів після того, як Чехія поскаржилася, що потенційні шпигуни РФ уникають моніторингу завдяки Шенгенській зоні.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, постійний представник Росії при ЄС Кіріл Логвінов, ймовірно є шпигуном. Його підозрюють у таємній роботі проти європейських інтересів та шпигунстві на користь російських спецслужб.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Польщі заявили, що від України варто було отримати "гарантію допомоги" 24 февраля 2025

Економічна присутність США є гарантом безпеки України, підкреслила євродепутатка Анна Брилка.

Норвежці представили людиноподібного робота для дому та сім'ї — він м'який та обтічний 23 февраля 2025

Норвежці представили людиноподібного робота для дому та сім'ї — він м'який та обтічний

Британія готує "потрійний удар" по Росії - ЗМІ 23 февраля 2025

Британський прем'єр-міністр Кір Стармер "кине виклик" американському президенту Дональду Трампу, стверджують джерела.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

a 5.0
a

Отзывов: 1

Отзыв 0.1
Отзыв

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше