1 апреля 2025
Швеція оголосила про передачу Україні 19 пакета військової допомоги Україні. Він є рекордним за обсягом - майже $1,6 млрд. Про це повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон у соцмережі Х у понеділок, 31 березня.
"Пакет включає, серед іншого, підтримку української ППО, артилерії, супутникового зв'язку та морського потенціалу", - написав він.
Уряд Швеції уповноважить Адміністрацію оборонного спорядження (FMV) закупити оборонне спорядження у шведської, скандинавської та європейської оборонної промисловості, виходячи з потреб ЗСУ на $912 млн.
"Значна частина міжнародної військової підтримки надходить через багатосторонні ініціативи, коаліції в рамках Контактної групи з питань оборони України та закупівлі в українських оборонних підприємств. Швеція виділить близько $465 млн на ці фонди та ініціативи", – зазначив Йонсон.
Пакет підтримки включає також передачу обладнання від Збройних сил Швеції на $93 млн. Зокрема, Україні буде передано кулемети типу m/58, різні боєприпаси, близько 100 автомобілів різних типів для обслуговування авіабази, запчастини для раніше переданої техніки та багато іншого.
Нагадаємо, наприкінці січня Швеція оголосила про передачу Україні зброї на майже 1,3 млрд доларів. Тоді він був рекордним за обсягом.
А у вересні 2024 року Швеція надала Україні військову допомогу на 400 млн євро. Тоді вперше були виділені гроші на запчастини для винищувачів JAS 39 Gripen, які у майбутньому можуть опинитися в Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Міллі Боббі Браун у купальнику похизувалася засмаглими формами. Фото 29 июня 2025
21-річна британська акторка та невістка легендарного рок-музиканта Джона Бон Джові Міллі Боббі Браун потішила шанувальників гарячим контентом з відпочинку на пляжі.
Трамп зробив заяву щодо "мільярдів" для Ірану 29 июня 2025
Американський лідер назвав "мерзотниками" тих, хто пощирив інформацію про можливу пропозицію у 30 млрд доларів для Ірану.
"Змініть тон": в Ірані відповіли на заяви Трампа 29 июня 2025
Глава МЗС Ірану заявив, що американський президент повинен перестати принижувати мільйони прихильників Хаменеї.