31 декабря 2024
Швейцарія у 2026 році перебере на себе головування в ОБСЄ.Про це повідомив голова ОБСЄ, міністр закордонних та європейських справ і торгівлі Мальти Ієн Борг.
Борг наголосив, що прийняття цього рішення Швейцарією є важливим кроком уперед.
Відповідне міністерське рішення ухвалили на консенсусній основі в останні дні головування Мальти в Організації. Так, 57 держав-учасниць ОБСЄ висловили своє колективне зобов'язання підтримувати важливу роботу Організації в умовах геополітичних викликів, зазначили у пресслужбі.
"ОБСЄ стоїть за безпеку через співпрацю та мирне врегулювання спорів", - заявив федеральний радник Швейцарії та майбутній голова ОБСЄ у 2026 році Ігнаціо Кассіс.
Через рік Швейцарія змінить Фінляндію на чолі ОБСЄ.
Головування в ОБСЄ триває один рік і здійснюється однією з держав-учасниць ОБСЄ, міністр закордонних справ котрої заступає на посаду голови.
Головування координує процес прийняття рішень і визначає пріоритети ОБСЄ під час свого перебування на посаді.
Нагадаємо, Рада міністрів ОБСЄ затвердила нового генерального секретаря ОБСЄ. Ним став турецький дипломат Ферідун Сінірліоглу.
В ОБСЄ назвали шлях до миру в Україні
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Відомий китайський художник, який живе у вигнанні, відкрив гірку правду українським біженцям про життя на чужині 22 августа 2025
Доведеться пожертвувати: відомий китайський художник, який живе у вигнанні, відкрив гірку правду українським біженцям про життя на чужині Він наголошує: адаптація до іншої культури завжди пов’язана з жертвою
Трамп звільнив старшого аналітика ЦРУ з питань РФ - ЗМІ 22 августа 2025
Посадовицю позбавили допуску до секретної інформації разом із 36 іншими нинішніми та колишніми посадовцями, обвинуваченими у "зраді присязі Конституції".
Саша Бо здивувала новою зачіскою та луком в стилі 90-х. Фото 22 августа 2025
30-річна блогерка Саша Бо (справжнє ім'я Олександра Тарнавська) не змогла встояти перед експериментами з зачіскою.