25 декабря 2023
Ісландія приєднується до двох коаліцій, що надають підтримку Україні – IT-коаліції та Коаліції з розмінування. Про це повідомило Міністерство оборони України у неділю, 24 грудня.
Вказано, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Ісландія надавала гуманітарну, економічну та безпекову підтримку нашій державі здебільшого через міжнародні організації – ООН, Світовий банк, НАТО та інші багатонаціональні форуми.
"Ми сподіваємося, що наша підтримка призведе до зміцнення оборонного потенціалу України. Приєднуючись до коаліцій та надаючи додаткове фінансування у рамках Комплексного пакету допомоги НАТО, ми продовжуємо нашу нелетальну підтримку України в боротьбі проти несправедливого та незаконного вторгнення Росії", – зазначив міністр закордонних справ Ісландії Б'ярні Бенедіктссон.
Наразі до складу IT-коаліції входять вісім країн: Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Ісландія, Латвія, Литва, Японія. Велика Британія та Італія також оголосили про намір приєднатися.
Також Ісландія оголосила додаткове фінансування обсягом 340 тисяч євро через Комплексний пакет допомоги НАТО для закупівлі медичних засобів для України.
Нагадаємо, у листопаді Естонія й Ісландія відправили в Україну черговий військовий польовий госпіталь.
Раніше Ісландія вирішила підтримати декларацію країн G7 відносно гарантій безпеки для України.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Ванна кімната як арт-об'єкт: скільки коштувала підлога, зібрана зі звичайних монет 10 января 2026
Ванна кімната як арт-об'єкт: скільки коштувала підлога, зібрана зі звичайних монет
В iOS 27 з'явиться дев'ять нових емодзі, включаючи ластик і солоний огірок 10 января 2026
Зазвичай Apple додає нові емодзі в iOS разом із весняним оновленням операційної системи. Однак вже зараз консорціум Unicode опублікував повний список емодзі-кандидатів, які можуть дебютувати на iPhone в наступному році.
Глава МЗС Чехії прибув з візитом в Україну 10 января 2026
Петр Мацінка прибув після скандалу після скандалу, що виник через неадекватні заяви спікера чеського парламенту Томіо Окамури.