Іспанія на Канарських островах прийме круїзне судно з хантавірусом

6 мая 2026

Іспанія на Канарських островах прийме круїзне судно MV Hondius, яке стало епіцентром спалаху хантавірусу. Міністерство охорони здоров'я країни підтвердило цю інформацію в ніч проти середи, 6 травня.
 
Інцидент викликав значне міжнародне занепокоєння через високий рівень смертності від цієї рідкісної інфекції, яка передається головним чином від гризунів і наразі не має специфічного лікування. Експерти, як-от Томас Джеффріс із Західно-Сіднейського університету, вважають загрозу для широкого населення низькою.
 
Наразі судно перебуває біля берегів Кабо-Верде, куди воно прибуло після виявлення інфекції. Європейський центр із профілактики та контролю захворювань оцінює ситуацію, зокрема визначає пасажирів, які потребують негайної евакуації. Решта людей на борту мають дістатися Канарських островів протягом наступних декількох днів.
 

По прибутті всі пасажири й екіпаж проходитимуть медичний огляд та отримають спеціалізовану допомогу згідно з протоколами Всесвітньої організації охорони здоров'я. Представники влади Іспанії обіцяють впровадження суворих заходів безпеки для уникнення контакту пасажирів із місцевими жителями.
 
Через брак ресурсів Кабо-Верде не може забезпечити відповідну підтримку, тоді як Канарські острови мають необхідну інфраструктуру для проведення такої операції. Іспанія також погодилася прийняти лікаря із судна, який перебуває у критичному стані - його доставлять на сушу медичним літаком.
 
За даними ВВС, посилаючись на українське посольство в Нідерландах, серед 149 пасажирів і членів екіпажу з 23 країн перебувають п’ять громадян України, стан здоров'я яких наразі не викликає занепокоєння.
 

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про сім випадків інфікування хантавірусом на борту: два підтверджених та п’ять підозрюваних. Серед підтверджених випадків - громадянка Нідерландів, яка стала однією з жертв вірусу, та 69-річна британка, яка була евакуйована до Південної Африки для лікування. Чоловік загиблої з Нідерландів також помер, проте його випадок не має підтвердження, аналогічно як і у громадянина Німеччини, який помер 2 травня.
 
Про спалах інфекції, пов’язаної з хантавірусом на круїзному судні MV Hondius у водах Атлантичного океану, стало відомо 3 травня. За останніми даними, жертвами стали троє осіб.
 
Як повідомлялося, торік на борту круїзного лайнера Queen Mary 2 зафіксували масштабний спалах норовірусу - інфекції, що викликає блювання, нудоту та діарею.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В США імітуватимуть умови боїв в Україні - ЗМІ 24 июня 2026

Американські військові зможуть таким чином удосконалювати свої навички, заявив міністр армії США Ден Дрісколл.

Залізниця Німеччині повністю припинила роботу 24 июня 2026

Пасажирів закликали шукати альтернативні види транспорту, оскільки очікуються значні затримки та скасування рейсів.

Вчені з Бразилії розповіли про дев’ять фруктів і ягід, які провокують мігрень у людини 24 июня 2026

Вчені з Бразилії розповіли, що вживання свіжих фруктів і ягід провокує головний біль. Експерти попередили…

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Люми-Дент 5.0
Люми-Дент

Отзывов: 1

Medportal24 5.0
Medportal24

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше