8 августа 2025
Влада США збільшила удвічі – до 50 млн доларів – винагороду за допомогу в арешті президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Про це напередодні повідомив Державний департамент США.
"Державний департамент та Міністерство юстиції оголошують про збільшення винагороди до 50 млн доларів у рамках Програми винагород за наркотики (NRP) за інформацію, яка призведе до арешту та/або засудження Ніколаса Мадуро за порушення законів США про наркотики", – йдеться у заяві глави Держдепу Марко Рубіо.
За його словами, понад 10 років Мадуро є лідером угруповання Картель де лос Солес, яке відповідає за незаконний обіг наркотиків до США. У липні поточного року Мінфін США визнав цей картель "спеціальним глобальним терористом" (SDGT).
Також у Держдепі нагадали, що в 2020 року Мадуро придушує демократію та захоплює владу у Венесуелі.
"Мадуро стверджував, що переміг на президентських виборах у Венесуелі 28 липня 2024 року, але не надав жодних доказів своєї перемоги. Сполучені Штати відмовилися визнати Мадуро переможцем виборів 2024 року та не визнають його президентом Венесуели", – вказано у заяві.
Американські ЗМІ нагадують, що у 2020 році США призначили нагороду в 15 млн доларів за інформацію, яка допоможе заарештувати Мадуро. А в січні 2025 року суму збільшили до 25 млн доларів. Новий розмір нагороди у 50 млн доларів є рекордним.
Нагадаємо, колишній очільник військової розвідки Венесуели Хуго Армандо Карвахаль Барріос зізнався у американському суді в причетності до торгівлі наркотиками та незаконному володінні зброєю. Відомий під псевдонімом "Ель Пойо", Карвахаль керував розвідкою під час президентства Уго Чавеса та Ніколаса Мадуро. Слідство вважає, що він брав участь в організації постачання кокаїну до США та очолював наркокартель, інтегрований у структуру венесуельського уряду.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Атака дронів спричинила паніку на пляжах Сочі 8 августа 2025
Відпочивальників терміново евакуюють з пляжів, громадян просять негайно залишити узбережжя.
БПЛА атакували військовий аеродром у РФ - пабліки 8 августа 2025
У Ростовській області після атаки українських безпілотників очевидці спостерігають пожежу.
Британія почала відмовляти українським біженцям у захисті 8 августа 2025
Попри масові відмови українцям у притулку, діючі візи можна продовжити ще на півтора року.