11 февраля 2026
Адміністрація президента США Дональда Трампа фінансуватиме зусилля щодо "просування свободи слова" в країнах. Вона таким чином спробує протидіяти правилам ЄС, які у Вашингтоні називають "цензурою", повідомляє Reuters.
За даними журналістів, заступниця державного секретаря США з питань публічної дипломатії Сара Роджерс вирушає в турне європейськими містами (Дублін, Будапешт, Варшава, Мюнхен), щоб обговорити свободу слова з посадовцями та іншими особами.
Американський уряд виступає проти Закону ЄС про цифрові послуги та Закону Великої Британії про онлайн-безпеку, які, за словами США, "обмежують свободу слова", зокрема критику імміграційної політики, а також нав'язують обтяжливі вимоги американським технологічним компаніям.
Роджерс заявила, що метою її роботи буде надання грантів, що просуватимуть свободу слова в європейських країнах.
На тому тижні газета Financial Times повідомила, що Роджерс обговорювала з членами британської ультраправої партії Reform UK Найджела Фараджа "план фінансування аналітичних центрів та благодійних організацій, які відповідають політиці Трампа Make America Great Again".
У Держдепі США не підтвердили інформацію про конкретне фінансування, але назвали план адміністрації "прозорим, законним використанням ресурсів для просування інтересів та цінностей США за кордоном".
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Європа рухається в "дуже поганому напрямку", наклавши штраф у розмірі 140 мільйонів доларів, на соцмережу X, що належить американському мільярдеру Ілону Маску.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Раміна Есхакзай потрапила в расистський скандал у Польщі та розплакалася від безсилля 20 июля 2026
"Циганське отродіє". Раміна потрапила в расистський скандал у Польщі та розплакалася від безсилля Історія завершилася образами на етнічному ґрунті
Дієтологами названий спосіб вживати хліб, не повніючи 20 июля 2026
Фахівці радять комбінувати хліб з жирами, а також вживати його тільки в помірній кількості. Портал…
Фахівці пояснили, чи можна щодня їсти шоколад і зберігати здоров’я 20 июля 2026
Мало знайдеться людей, які б не любили шоколад і не вживали ці ласощі. Але багато…