16 ноября 2025
У серпні США провели успішне випробування тактичної термоядерної авіабомби B61-12 без бойового заряду. Про це повідомила Сандійська національна лабораторія при Міненерго США.
Зазначається, що випробування проводились на полігоні у штаті Невада в період із 19 по 21 серпня.
Під час тестів доставку та скидання авіабомб з інертною бойовою частиною здійснювали винищувачі п’ятого покоління F-35.
"Випробування проводились у координації з Національним управлінням із ядерної безпеки (НУЯБ) та ознаменували значну віху в оцінці характеристик озброєння", - зазначається в заяві.
У ній додається, що наприкінці 2024 року НУЯБ завершило багаторічну програму продовження щонайменше на 20 років терміну перебування на озброєнні цих авіабомб.
B61-12 є модернізованою тактичною ядерною бомбою малої потужності та точного наведення. Вона розроблена для сумісності з низкою платформ доставки, зокрема новітніми винищувачами F-35A Lightning II.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Христина Соловій розповіла про переслідування на початку карʼєри та як до цього причетний Святослав Вакарчук 25 мая 2026
Христина Соловій розповіла про переслідування на початку карʼєри: як до цього причетний Святослав Вакарчук Зокрема, співачка зазналася, на якій стадії погашення боргу колезі
У Києві затримали мародера, який обкрадав квартири після удару РФ 25 мая 2026
У Києві затримали мародера, який обкрадав квартири після удару РФ Затриманому загрожує 8 років в'язниці
Іран заперечив домовленість про вивезення збагаченого урану 25 мая 2026
Питання ядерної програми нібито відтермінували до переговорів щодо остаточної угоди між Тегераном і Вашингтоном.