9 мая 2026
США завершили вивіз із Венесуели запасів збагаченого урану, виробленого на її дослідницькому реакторі RV-1. Про це напередодні повідомило американське Національне управління з ядерної безпеки (NNSA).
Вказано, що команда відомстваі технічні експерти з Венесуельського інституту наукових досліджень дістали 13,5 кг урану з реактора RV-1 менш ніж через шість тижнів після першого відвідування майданчика. Працюючи у тісній співпраці з МАГАТЕ, американські фахівці запакували уран у контейнер для відпрацьованого палива.
У травні спеціальне судно доставило матеріал у США. Потім контейнер було перевезено на підприємство Саванна-Рівер у штаті Південна Кароліна, яке займається зберіганням, дезактивацією та переробкою радіоактивних відходів. Там фахівці перероблять матеріал для отримання висококонцентрованого низькозбагаченого урану для ядерних потреб США, зазначили у NNSA.
"Безпечне вивезення всього збагаченого урану з Венесуели стало ще одним сигналом світу про відновлення та оновлення Венесуели,– заявив глава NNSA Брендон Вільямс. – Завдяки рішучому керівництву президента США Дональда Трампа, віддані своїй справі команди на місцях завершили за кілька місяців те, що зазвичайзаймало б роки".
Як зазначили у NNSA, протягом десятиліть реактор RV-1 підтримував фізичні та ядерні дослідження. Після завершення цієї роботи в 1991 році на ньому зібрався уран, збагачений вище за критичний поріг в 20%.
Нагадаємо, у квітні США зняли санкції з виконувачки обов'язків президента Венесуели Делсі Родрігес. Перед цим Вашингтон офіційно визнав її лідеркою країни, започаткувавши співпрацю з її урядом у сферах енергетики та інвестицій.
Також у березні США послабили санкції проти нафти Венесуели.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Фінляндія надасть Україні допомогу на 128 млн євро 30 мая 2026
Вартість обладнання становить приблизно 128 млн євро. Загалом Фінляндія вже поставила Україні оборонного обладнання на суму 3,4 млрд євро.
Компанія Acer представила оновлену лінійку ігрових моніторів Predator та Nitro, об'єднавши в них передові технології відображення. Нові дисплеї охоплюють діапазон рішень від 3D-візуалізації до надвисокої частоти оновлення, забезпечуючи занурення без шкоди для швидкості та чіткості зображення.
Голова ЄК і прем'єр Угорщини погодили розблокування заморожених €16,4 млрд 30 мая 2026
Угорщина поступово ухвалюватиме закони, спрямовані на розв’язання проблем, "пов’язаних із конфліктом інтересів і дотриманням принципів сумлінності".