США запровадили санкції щодо російського кіберугруповання

3 июля 2025

Сполучені Штати 1 липня запровадили санкції проти великого кіберугруповання з Росії - компанії Aeza Group та пов'язаної з нею глобальною мережею. Про це повідомляє Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

OFAC внесло до санкційного списку Aeza Group за її роль у "підтримці кіберзлочинної діяльності, спрямованої проти жертв у США та в усьому світі". Також OFAC внесло до списку дві пов'язані компанії та чотирьох осіб, які є керівниками Aeza Group. 

В координації з Національним агентством з боротьби зі злочинністю (NCA) Великої Британії OFAC внесло до списку підставну компанію Aeza Group у Великій Британії.

Зазначається, що постачальники послуг надійного хостингу (BPH) продають доступ до спеціалізованих серверів та іншої комп'ютерної інфраструктури, призначеної для того, щоб допомогти кіберзлочинцям, таким як вимагачі, викрадачі особистої інформації та торговці наркотиками, уникати виявлення та протистояти спробам правоохоронних органів припинити їхню зловмисну діяльність.

Група компаній Aeza має головний офіс у російському Санкт-Петербурзі.

Як заявили в OFAC, Aeza Group надавала послуги BPH групам програм-вимагачів і шкідливих програм, таким як оператори інфовикрадачів Meduza і Lumma, які використовували хостинг для атак на оборонно-промислову базу США і технологічні компанії, а також на інших жертв по всьому світу.

Як відомо, інфокрадіїв часто використовують для збору особистої ідентифікаційної інформації, паролів та інших конфіденційних облікових даних від скомпрометованих жертв. Потім ці дані часто продаються на даркнет-ринках для отримання прибутку, що робить операторів інфокрадіжок ключовим елементом екосистеми кіберзлочинності.

Також повідомляється, що Aeza Group розміщувала програми-вимагачі BianLian, панелі для викрадення інформації RedLine та BlackSprut. Йдеться про російський ринок заборонених наркотиків у даркнеті.  Наркоринки в даркнеті дозволяють анонімно купувати і пересилати наркотики через інтернет, що робить їх сучасним і все більш вагомим фактором у незаконному обігу наркотиків у США і в усьому світі.

Як наголосили в OFAC, все майно та частки у власності заблокованих осіб, що перебувають у Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб США, блокуються.

Крім того, будь-які суб'єкти господарювання, які належать, прямо чи опосередковано, індивідуально або в сукупності, на 50 або більше відсотків одній або кільком заблокованим особам, також блокуються.

Нагадаємо, США пропонують до 10 мільйонів доларів за інформацію про 25-річного проросійського хакера Максима Рудометова, якого звинувачують у розробці вірусу-трояна RedLine.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

"Міс Україна Всесвіт"-2011 Олеся Стефанко у кришталевому спідньому похизувалася "бразильським" фотосетом від росіянок 3 июля 2025

Володарка звання "Міс Україна Всесвіт"-2011, модель і мама двох діточок Олеся Стефанко вразила новою зйомкою у бікіні. 

Топ-10 найпопулярніших пісень в українському YouTube майже повністю окупували "творіння" штучного інтелекту 3 июля 2025

Топ-10 найпопулярніших пісень в українському YouTube майже повністю окупували "творіння" штучного інтелекту Такої концентрації синтетичного контенту ще не було раніше

Xiaomi готує чотири смартфони в серії 16 3 июля 2025

Xiaomi готує чотири смартфони в серії 16

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Пологовий номер 7 0.5
Пологовий номер 7

Отзывов: 1

Логистика+ЗЕД 5.0
Логистика+ЗЕД

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше