31 августа 2024
Євросоюз поставив Україні близько 700 тисяч артилерійських снарядів калібру 155-мм із обіцяного 1 млн. Про це сказав високий представник ЄС Жозеп Боррель напередодні зустрічі з міністрами оборони країн Євросоюзу у Брюсселі у п’ятницю, 30 серпня.
"Ми зараз на рівні приблизно 700 тисячі снарядів 155-мм калібру. Ми ще не на цільовому показнику, але Захід нарощує можливості", – заявив він.
За словами Борреля, промисловість країн ЄС ще нарощує потужність, тому виробництво боєприпасів продовжує зростати.
Крім того, він повідомив, що буде збільшено кількість українських військових, які навчаються в країнах Євросоюзу. Наразі підготовлено 60 тисяч бійців.
Також сьогодні міністри обговорять можливість відкриття в Києві координаційного центру для посилення взаємодії із ЗСУ у цих питаннях на місцях.
Нагадаємо, у березні 2023 року лідери Євросоюзу на саміті підтримали план поставок Україні боєприпасів у кількості 1 млн артилерійських снарядів протягом наступних 12 місяців. Пізніше стало відомо, що ЄС не встигає з поставками снарядів.
Також ЗМІ писали, що ЄС значно переоцінив свої можливості з виробництва снарядів для України.
Разом з тим Україні значно допомогла ініціатива Чехії, завдяки якій ЗСУ отримують десятки тисяч снарядів щомісяця.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Honor випустить найтонший і найлегший складаний смартфон у світі раніше, ніж Samsung 19 июня 2025
Honor випустить найтонший і найлегший складаний смартфон у світі раніше, ніж Samsung
Єфросиніна пояснила, чому не вивозить сина за кордон, і зворушила його думкою з цього приводу 19 июня 2025
Ведуча та засновниця фонду "Маша" Маша Єфросиніна після масованої атаки на Київ поміркувала, чому досі залишається в Україні.
Стало відомо, чому українці не довіряють сервісу продажу авто в «Дії» 19 июня 2025
Стало відомо, чому українці не довіряють сервісу продажу авто в «Дії»