Столтенберга можуть залишити генсеком НАТО

15 июня 2023

Лідери НАТО схиляються до того, щоб продовжити термін повноважень Єнса Столтенберга на посаді генерального секретаря на фоні труднощів із вибором його наступника. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
 
Столтенберг очолює НАТО з жовтня 2014 року. У березні минулого року його повноваження продовжили до 30 вересня поточного року. Публічно він заявив, що більше не має наміру домагатися продовження свого мандата, але категорично цього не виключив.

"В інтересах наступності це має сенс. Він зробив би це. Він людина обов'язку", - сказав високопоставлений західний дипломат, який обговорював зі Столтенбергом варіант збереження посади.
 
Зазначається, що дебати щодо наступника Столтенберга відбуваються під час складного випробування для Альянсу: Росія веде війну проти України, виявляє підвищену войовничість щодо Заходу, а в НАТО існують внутрішні розбіжності щодо майбутніх відносин з Україною. Тому прохання до Столтенберга продовжити його мандат вчетверте стало б короткостроковим компромісом.
 

"Столтенберг був чудовим генеральним секретарем, і я не бачу сенсу розгойдувати човен прямо зараз", - сказав міністр закордонних справ однієї з країн НАТО.
 
Серед кандидатів на пост генсека НАТО називали прем'єр-міністра Данії Метте Фредеріксен та міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, але вони досі не отримали одностайної підтримки. Багато столиць висловилися на підтримку вибору першої жінки-генсека Альянсу, інші – наполягають на кандидатурі зі Східної Європи.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що хотів би стати наступним генсеком НАТО.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Україна вперше числом атак дронів обійшла РФ - ЗМІ 7 апреля 2026

Довгострокові зусилля Києва з розвитку дронів і ракет починають давати результат, зазначає ABC News.

Співучасник теракту в Crocus City Hall наклав на себе руки - ЗМІ 7 апреля 2026

Російські ЗМІ встановили факт спроб самогубства двох арештантів; в одного з них спроба виявилася вдалою.

Молодий "секс-символ" українського театру зізнався, чому "ховає" красу та тікає від слави своєї акторської династії 7 апреля 2026

"Я брав ролі придурків". Молодий "секс-символ" українського театру зізнався, чому "ховає" красу та тікає від слави своєї акторської династії Іван Довженко не хоче сприймати себе крізь призму "династії"

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

- 5.0
-

Отзывов: 1

Укроп  
Укроп

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше