8 декабря 2016
За останні два з половиною роки Нацбанк визнав неплатоспроможними чи повністю ліквідував понад 80 банків, скоротивши їхню загальну кількість майже вдвічі. Проте корумповані суди вже відновили діяльність дев'яти фінустанов.
"Щодо 9 банків суди ухвалили рішення про відновлення їхньої діяльності або про скасування рішення про їхнє віднесення до категорії неплатоспроможних. Зокрема, це банки: "Капітал", "Східно-промисловий комерційний банк", "Велес", "Союз", "Радикал банк", "Укрінбанк", "Преміум", "Фінансова ініціатива", "Київська Русь", – уточнили в прес-службі регулятора.
"Подібні рішення судів уже створили прецедент, коли судова система використовується власниками банків, виведених з ринку, у власних інтересах і як квазілегітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це своєю чергою нівелює зусилля НБУ, спрямовані на оздоровлення банків України та очищення банківського сектору від банків-зомбі та банків-мийок", – наголосив директор юридичного департаменту НБУ Олег Заморський.
Регулятор уже звернувся до Верховного Суду України з відповідною заявою щодо перегляду рішень касаційної інстанції. Також НБУ наголошує на необхідності якнайшвидшого проведення якісної судової реформи, яка б унеможливлювала корупційні дії, підвищила ефективність судової системи та повернула довіру до рішень судів, бізнесу та суспільства.
У Нацбанку зазначають, що неправосудні рішення судів створюють системні ризики для фінансової стабільності:
– повернення на ринок банків, виведених за порушення норм фінансового моніторингу, нормативів, недостовірну звітність, незадовільну ділову репутацію власників банку та ін., тобто "нездорових" банків, що становлять загрозу для ефективного та безпечного функціонування банківської системи;
– у разі відновлення діяльності виведених з ринку банків, повернення витрат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на виплату вкладів фізичних осіб (тобто державні кошти) може бути подовжено на невизначений термін;
– можливість для позичальника реструктуризувати заборгованість перед банком, отримавши відповідне рішення суду. Як правило, умови реструктуризації визначаються самим позичальником у позовній заяві та не відповідають ринковим умовам. Подібний шлях реструктуризації є неприпустимим і таким, що унеможливлює виконання своїх зобов'язань Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, підриває фінансову стабільність та завдає збитків державі;
– уникнення відповідальності власників банків за доведення банків до банкрутств та перенесення цієї відповідальності на центральний банк країни;
– створення прецеденту, який може дати потужний сигнал інвесторам щодо безперспективності створення в Україні системи захисту прав кредиторів та бізнесу в широкому розумінні.
Зазначимо, станом на 6 грудня 2016-го вкладникам-фізособам неплатоспроможних банків за 2014-2016 роки Фонд гарантування вкладів фізосіб виплатив 79,6 млрд грн.
Раніше в НБУ констатували, що після зачищення банківської системи українці почали активно нести гроші на депозити.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп - супермен: Білий дім опублікував новий допис 12 июля 2025
Якраз 11 липня фільм від кіностудії DC Studios про Супермена вийде у кінопрокат у Північній Америці.
Дружина Безоса здивувала стриманістю на модному показі в Парижі 11 июля 2025
Схоже, новоспечена дружина мільярдера Джеффа Безоса, Лорен Санчес після весілля вирішила бути дещо стриманішою у виборі свого вбрання. Або принаймні хоч іноді не виставляти на показ своє звабне декольте.
Єфросиніна анонсувала свій фестиваль "Благодійний WEEKEND" за участю alyona alyona, MamaRika та Roxolana 11 июля 2025
Телеведуча і громадська діячка Маша Єфросиніна вирішила відродити свій легендарний фестиваль для всієї родини "Благодійний WEEKEND".