18 января 2023
Про цю відставку було відомо заздалегідь - ЗМІ повідомляли про те, що міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт піде з посади, ще у п'ятницю, 13 січня. І ось у понеділок, 16 січня, вона офіційно подала заяву канцлеру ФРН Олафу Шольцу, який ще у грудні минулого року називав її "першокласним" міністром.
При цьому критика і скандали супроводжували Ламбрехт чи не з перших днів її перебування на чолі міноборони Німеччини. Щойно заступивши на посаду в грудні 2021 року, вона чи не одразу ж поїхала у відпустку, замість зануритися у роботу. Не зробила вона цього, вочевидь, і після повернення відпустки - публічні виступи Ламбрехт часто демонстрували, наскільки обмеженими були - і надалі залишалися - її фахові знання. Незалежно від того, чи йшлося про військові звання, відмінність між сотнею та дивізією або ж призначення того чи іншого озброєння.
Останній скандал з міністром розгорівся після публікації нею новорічного відео на сторінці в Instagram. У відео, записаному на тлі феєрверків у Берліні, міністр підбила підсумки року, зазначивши, що у Європі лютує війна і з цим для неї пов'язано багато особливих вражень. Вона мала "багато-багато зустрічей із цікавими, чудовими людьми", зазначила Ламбрехт. Багато хто назвав відео незграбним, критики здивовано розмірковували над тим, як досвідчена політик могла припуститися такої комунікаційної помилки.
На минулих вихідних на шпальтах Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung вийшло інтерв'ю з Геґль, де вона назвала основні, на її погляд, виклики Бундесверу: криза в системі закупівель озброєння, відсутність структурних реформ та величезні кадрові проблеми.
Після нападу Росії на Україну канцлер Шольц пообіцяв Бундесверу спецфонд обсягом 100 мільярдів євро. Поки що солдати не відчули цих грошей у війську, каже Геґль в інтерв'ю. За її словами, вона вже неодноразово надавала міноборони пропозиції з метою пришвидшення закупівель. У грудні вона звернулася до міністерства з вимогою надавати регулярний звіт про витрати зі спецфонду. Відповіді поки що немає.
Лише на боєприпаси потрібно щонайменше 20 мільярдів євро. Нові фрегати, танки чи бойові літаки так само коштують мільярди. Сюди додаються витрати на персонал, інвестиції в інфраструктуру та цифровізацію, каже Геґль: "Те, що сили швидкого реагування НАТО доводиться оснащувати БМП Marder, яким понад 50 років, демонструє, наскільки кричущою є потреба в модернізації".
Хто б не перейняв оборонне відомство після Ламбрехт, ця людина має передусім заспокоїти ситуацію, налагодити роботу Бундесверу й адміністративно забезпечити реалізацію рішень, які ухвалює канцлер. Адже вагомі рішення все одно ухвалюються саме ним. Як це було у випадку рішення про подальшу участь Німеччини у "ядерному обміні" (спільне використання ядерної зброї США) з американським літаком-невидимкою F-35 та ініціативою щодо створення системи німецької та європейської протиракетної оборони з ізраїльським комплексом "Стріла-3".
Підтримувати Україну з усіх сил - правильно і "абсолютно необхідно", однак для Бундесверу це важке завдання, тому що він сам не має достатньо засобів для забезпечення власних місій - ані для захисту НАТО, ані для міжнародних місій, зазначила Геґль.
Однак чи зможе Німеччина й надалі дотримуватися такої позиції з огляду на міжнародну дискусію, яка точиться довкола постачання танків Україні? 20 січня міністри оборони НАТО учергове зустрінуться на базі військово-повітряних сил США в німецькому Рамштайні, аби обговорити подальші постачання зброї Україні.
Великобританія планує надати Україні 14 танків Challenger-2. Польща хоче поставити Києву танки Leopard, про це заявила й Фінляндія. Але ці танки розробляються і виробляються в Німеччині, тож офіційний Берлін має дати на їхню передачу Києву згоду.
Як заявив напередодні співголова Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ларс Клінґбайль, Рамштайн надішле чіткий сигнал підтримки України. Щодо можливих постачань Україні танків Leopard він зазначив, що "червоних ліній" немає, однак Німеччина може поставити "лише те, що є в наявності".
Джерело: Українська служба DW
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Названо 6 звичок, які провокують здуття живота 16 ноября 2024
6 звичок, які провокують здуття живота
Богдан Бенюк відповів, як раз і назавжди вирішити мовне питання і хто обовʼязково повинен перейти на українську 16 ноября 2024
Богдан Бенюк відповів, як раз і назавжди вирішити мовне питання і хто обовʼязково повинен перейти на українську На думку зірки, рівнятися потрібно на методику Литви
Люди, які мають на своєму підвіконні цю кімнатну рослину, рідше хворіють 16 ноября 2024
Кімнатні квіти – це не лише окраса для оселі, деякі з них мають неабияку користь для нашого здоров’я.