1 февраля 2023
Після вторгнення Росії в Україну Німеччина надала тимчасовий захист понад мільйону українських біженців. Німецькі школи прийняли дітей з України і намагаються інтегрувати їх у життя в ФРН. Приблизно 200 тисяч дітей нині відвідують у Німеччині освітні заклади, понад 4 тисячі з них навчаються у школах у Берліні. Хтось потрапив у спеціальні інтеграційні класи, інші - у звичайні, де навчаються разом із німецькими школярами.
Дівчина пішла вчитися у так званий "ознайомчий" клас - "Willkommensklasse", з якого відбувається поступова інтеграція дітей до німецької системи навчання та вивчення німецької мови. "Нам видали все для навчання: зошити, книги, рюкзаки. Під час уроків нам давали мармеладки", - каже Лола. Її подруга та однокласниця Оля згадує, що і їй у перші дні було не по собі, але страх швидко минув. "Спершу наш клас створили спеціально для українських біженців. Зараз ми навчаємося з підлітками з різних країн. Мені заважає лише мовний бар'єр, який повільними темпами, але долається", - каже Оля. Вона приїхала до Німеччини з мамою з Києва у березні 2022 року.
Але не всі діти змогли адаптуватися до навчання в нових умовах. Михайло* пішов у школу через п'ять місяців після приїзду до Німеччини, бо спочатку не думав, що залишиться тут надовго. Він навчався в Україні в коледжі за спеціальністю "Інженерія програмного забезпечення" та, приїхавши до Німеччини, продовжив це робити дистанційно. Однак змушений був ходити до німецької школи, адже відвідування навчального закладу в ФРН є обов’язковим для дітей та підлітків. "Німецька школа мені не сподобалася. Всі заняття проходили німецькою, і було багато непотрібних уроків. На деяких нас просто виводили на вулицю на якийсь город, і вчитель показував та розповідав, що і як у нього там росте", - каже Михайло. У результаті хлопець тепер більше не ходить до школи, а відвідує інтенсивні курси німецької в центрі працевлаштування.
Натомість ті батьки, чиї діти ходять у звичайні класи разом з іншими німецькими дітьми, відзначають, що у їхніх дітей є мотивація вчитися і вони бачать прогрес у вивченні німецької мови. "Якщо мені потрібна допомога у перекладі з української на німецьку у транспорті чи у магазині, то я звертаюся по допомогу до своєї 9-річної доньки. Коли ми приїхали в Німеччину, вона жодного слова не знала німецькою, а зараз нарівні спілкується нею зі своїми німецькими однолітками", - відзначає Лариса, мама дівчинки, яка відвідує молодшу школу у містечку Бад-Гоннеф, що у землі Північний Рейн-Вестфалія.
Каракаялі досліджувала такі підготовчі заняття з часу масового прибуття біженців до Німеччини в 2015-2016 роках. Вона виявила, що навіть без українських біженців німецькі школи вже були перевантажені через кричущу нестачу вчителів і місця.
"Часто таких студентів просто кудись кидають, і нікого не хвилює їхнє майбутнє", - каже вона. "Школи просто не хочуть, щоб вони були додатковим тягарем у звичайному шкільному житті".
* - імена змінені
Джерело: Українська служба DW
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Aptera Motors показала серійну версію електромобіля на сонячних батареях 12 января 2025
Aptera Motors показала серійну версію електромобіля на сонячних батареях
Байден продовжив особливий статус для біженців з України у США 12 января 2025
Продовження Тимчасового захищеного статусу (TPS), як має назву ця програма, дозволяє іммігрантам залишатися в країні з дозволом на роботу та захистом від депортації ще на 18 місяців.
Дженніфер Гарнер повідомила про смерть близької людини через пожежі у Лос-Анджелесі 12 января 2025
Масштабні пожежі, які вирують у Лос-Анджелесі вже кілька днів, встигли забрати життя щонайменше 10 осіб. Серед них, на жаль, виялися й подруга американської акторки Дженніфер Гарнер.