1 февраля 2023
Після вторгнення Росії в Україну Німеччина надала тимчасовий захист понад мільйону українських біженців. Німецькі школи прийняли дітей з України і намагаються інтегрувати їх у життя в ФРН. Приблизно 200 тисяч дітей нині відвідують у Німеччині освітні заклади, понад 4 тисячі з них навчаються у школах у Берліні. Хтось потрапив у спеціальні інтеграційні класи, інші - у звичайні, де навчаються разом із німецькими школярами.
Дівчина пішла вчитися у так званий "ознайомчий" клас - "Willkommensklasse", з якого відбувається поступова інтеграція дітей до німецької системи навчання та вивчення німецької мови. "Нам видали все для навчання: зошити, книги, рюкзаки. Під час уроків нам давали мармеладки", - каже Лола. Її подруга та однокласниця Оля згадує, що і їй у перші дні було не по собі, але страх швидко минув. "Спершу наш клас створили спеціально для українських біженців. Зараз ми навчаємося з підлітками з різних країн. Мені заважає лише мовний бар'єр, який повільними темпами, але долається", - каже Оля. Вона приїхала до Німеччини з мамою з Києва у березні 2022 року.
Але не всі діти змогли адаптуватися до навчання в нових умовах. Михайло* пішов у школу через п'ять місяців після приїзду до Німеччини, бо спочатку не думав, що залишиться тут надовго. Він навчався в Україні в коледжі за спеціальністю "Інженерія програмного забезпечення" та, приїхавши до Німеччини, продовжив це робити дистанційно. Однак змушений був ходити до німецької школи, адже відвідування навчального закладу в ФРН є обов’язковим для дітей та підлітків. "Німецька школа мені не сподобалася. Всі заняття проходили німецькою, і було багато непотрібних уроків. На деяких нас просто виводили на вулицю на якийсь город, і вчитель показував та розповідав, що і як у нього там росте", - каже Михайло. У результаті хлопець тепер більше не ходить до школи, а відвідує інтенсивні курси німецької в центрі працевлаштування.
Натомість ті батьки, чиї діти ходять у звичайні класи разом з іншими німецькими дітьми, відзначають, що у їхніх дітей є мотивація вчитися і вони бачать прогрес у вивченні німецької мови. "Якщо мені потрібна допомога у перекладі з української на німецьку у транспорті чи у магазині, то я звертаюся по допомогу до своєї 9-річної доньки. Коли ми приїхали в Німеччину, вона жодного слова не знала німецькою, а зараз нарівні спілкується нею зі своїми німецькими однолітками", - відзначає Лариса, мама дівчинки, яка відвідує молодшу школу у містечку Бад-Гоннеф, що у землі Північний Рейн-Вестфалія.
Каракаялі досліджувала такі підготовчі заняття з часу масового прибуття біженців до Німеччини в 2015-2016 роках. Вона виявила, що навіть без українських біженців німецькі школи вже були перевантажені через кричущу нестачу вчителів і місця.
"Часто таких студентів просто кудись кидають, і нікого не хвилює їхнє майбутнє", - каже вона. "Школи просто не хочуть, щоб вони були додатковим тягарем у звичайному шкільному житті".
* - імена змінені
Джерело: Українська служба DW
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Ярослава Магучіх у сліп-дресі знялася для ч/б фото 17 ноября 2024
23-річна олімпійська чемпіонка зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх 15 листопада отримала нагороду від Національного олімпійського комітету України "Гармонія успіху" за поєднання успішної спортивної кар’єри на міжнародному рівні з навчанням та громадською діяльністю.
Загорілась прямо на ходу: у Києві сталась НП з маршруткою 17 ноября 2024
Загорілась прямо на ходу: у Києві сталась НП з маршруткою. Фото і відео Причину виникнення пожежі встановлять експерти
Чем хороши натуральные жалюзи из дерева и бамбука? 17 ноября 2024
Безусловно, жалюзи из натуральных материалов могут похвастаться особым шармом. И бамбуковые, и деревянные жалюзи обладают уникальными характеристиками и преимуществами, подчеркивающими стиль и отменный вкус владельца