28 марта 2025
У Парижі в четвер, 27 березня, пройшов третій саміт лідерів країн-союзниць України з так званої "коаліції охочих". Учасники обговорювали поточну безпеку України після того, як на початку цього тижня США досягли угоди про припинення вогню між Москвою та Києвом у Чорному морі
Що ж собою представляє "коаліція охочих" і яке рішення вони прийняли сьогодні – далі в сюжеті.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Емманюель Макрон оголосили про створення коаліції на початку березня для того, щоб допомогти зміцнити обороноздатність України і збільшити їй військову допомогу.
Лише через кілька днів після цієї першої зустрічі США тимчасово призупинили обмін розвідданими з Києвом, підштовхнувши європейських лідерів до проведення кризових переговорів про те, яку подальшу підтримку вони можуть надати Києву.
Стармер раніше заявляв, що центральною частиною "коаліції охочих" є створення миротворчих сил, які допоможуть забезпечити будь-яке припинення вогню на території України.
Минулого тижня він додав, що миротворчі сили допоможуть "гарантувати майбутню безпеку України". Які саме дії вживатимуть сили буде залежати від зустрічей із військовими експертами з усього світу.
Групу очолюють Стармер, Макрон разом із українським лідером Володимиром Зеленським.
Також в коаліція входять такі світові лідери
Окрім лідерів країн, до групи також увійшли президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, президент Ради ЄС Антоніо Коста та генсек НАТО Марк Рютте.
Макрон після зустрічі заявив, що в Україну буде направлена військова "франко-британська команда", не розголошуючи подробиць про її склад.
"Вона тісно співпрацюватиме з Україною, щоб підготувати всі аспекти майбутньої структури української армії – щодо її чисельності, кількості солдатів, оснащення", – зазначив Макрон.
Крім того, за словами Макрона, очікується, що команда оцінить потреби України у військовій допомозі.
Прем’єр-міністр Великої Британії Стармер повідомив, що сьогоднішня зустріч у Парижі пройшла "надзвичайно конструктивно".
"Була абсолютна ясність, що Росія намагається затягнути [мир], грає в ігри, і ми повинні абсолютно чітко це розуміти", – сказав Стармер.
За його словами, лідери погодилися з тим, що Києву потрібна більша підтримка, "щоб переконатися, що Україна займає найсильнішу можливу позицію як зараз, так і в подальших переговорах".
Стармер також каже, що була "повна ясність, що зараз не час для зняття санкцій".
"Навпаки, ми обговорювали, як ми можемо посилити санкції, щоб підтримати ініціативу США , щоб залучити Росію до переговорів шляхом подальшого тиску з боку цієї групи країн", – сказав він.
"Зустріч показала, що дуже багато країн стоять, як вони стояли вже понад три роки, з Україною в цей вирішальний момент стільки, скільки потрібно", – сказав він.
В свою чергу Зеленський додав, що країнам важливо говорити "спільним голосом" і "штовхати Росію" далі.
За його словами, зараз "всі розуміли і розуміють, що Росія сьогодні не хоче ніякого миру", і додає, що "найближчими тижнями і днями" буде працювати над гарантіями безпеки для України.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Кількість жертв землетрусу у М'янмі зросла до 1700 31 марта 2025
Ще близько 3400 людей постраждали. Майже 300 громадян вважаються зниклими безвісти.
Google випустила тестову версію нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів 31 марта 2025
Google випустила тестову версію нейромережі Gemini 2.5 Pro для всіх користувачів
У Данії відповіли на звинувачення Венса щодо Гренландії 30 марта 2025
У Копенгагені нагадали, що протягом багатьох років стояли пліч-о-пліч з американцями в дуже складних ситуаціях.