Температура Землі вперше перевищила межу 1,5°C

10 января 2025

У 2024 році середня глобальна температура вперше перевищила символічний поріг у 1,5°C, встановлений Паризькою кліматичною угодою як критичний для стабільності планети.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) та кліматичної служби ЄС Copernicus, температура цього року піднялася на 1,6°C у порівнянні з доіндустріальним рівнем, перевищивши рекорд 2023 року на 0,12°C.

Зазначається, що 2024 рік ознаменувався екстремальними погодними умовами:

  • Мегалісові пожежі охопили Південну Америку, Канаду та Європу.
  • Сильні повені вразили навіть пустельну Сахару.
  • Посухи паралізували Амазонію та Пантанал.
  • Руйнівні урагани спустошили узбережжя США.

Світовий океан також зазнав значного впливу, адже температура поверхні моря залишалася рекордно високою більшу частину року, завдаючи шкоди морським екосистемам. Полярні льодовики стрімко танули, а концентрація вуглекислого газу та метану досягла історичних максимумів - 422 ppm та 1897 ppb відповідно.

Концентрації вуглекислого газу у 2024 році були на 2,9 ppm вище, ніж у 2023 році, а концентрації метану були вищими на 3 ppm.

Чим викликаний температурний стрибок? Вчені вказують на два основних фактори:

  • Антропогенні зміни клімату, зокрема зростання викидів парникових газів.
  • Ель-Ніньо - погодне явище, яке тимчасово підвищує глобальні температури.

Однак навіть після завершення Ель-Ніньо у травні температура залишалася на рекордному рівні до кінця року, шокуючи експертів своїм масштабом.

"Це був рік, коли наслідки зміни клімату відчуваються по всій планеті", - каже Девід Кінг, колишній головний науковий радник уряду Великої Британії та засновник Консультативної групи з питань кліматичної кризи.

Хоча формальна мета Паризької угоди визначає середнє потепління за 20-річний період, 2024 рік сигналізує про невпинне зростання температур, що робить досягнення довгострокової мети угоди малоймовірним.

Раніше повідомлялося, що цьогорічна зима в Антарктиці стала найхолоднішою за останні шість років

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Венс заявив Ірану, що на насильство буде відповідь насильством 28 июня 2026

Тегеран підписав угоду про припинення вогню, але на насильство буде відповідь насильством, наголосив віцепрезидент США.

На які хвороби указує неприємний запах від пахв 28 июня 2026

Пітливість – це нормальне явище, особливо в жаркий літній період, коли організму необхідно охолоджувати себе.…

Погане харчування знижує надходження кисню в організм – симптоми 28 июня 2026

Більше того, деформовані еритроцити не виживають так довго, як здорові еритроцити, що призводить до мегалобластної…

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

LawCore 5.0
LawCore

Отзывов: 1

bitcoin.net.ua  
bitcoin.net.ua

Отзывов: 1

Стандарт вікна 0.5
Стандарт вікна

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше