Трамп допускає захоплення іранського нафтового хабу на острові Харк - ЗМІ

17 марта 2026

Президент США Дональд Трамп працює над створенням міжнародної коаліції для відновлення судноплавства через Ормузьку протоку і може оголосити про неї вже цього тижня. Про це повідомляє Axios.

За словами американських посадовців, Трамп також розглядає можливість захоплення ключового нафтового термінала Ірану на острів Харг, якщо танкери й надалі залишатимуться заблокованими в Перській затоці. Такий крок потребував би розгортання американських військ на місці.

Ціни на нафту і газ зростають на тлі тривалої блокади вузької протоки, через яку проходить п'ята частина світових постачань нафти. За даними джерел, Іран не дозволяє країнам Перської затоки експортувати свою нафту, водночас пропускаючи танкери, що забирають іранську сировину, яка надходить, зокрема, до Китаю.

У дописі на Truth Social у суботу Трамп заявив, що США спільно з низкою держав можуть направити військові кораблі до регіону для відновлення комерційного судноплавства. Він також закликав Китай, Францію, Японію, Південну Корею та Велику Британію долучитися до цих зусиль.

У неділю на борту літака Air Force One президент США заявив журналістам, що вимагає від союзників по НАТО та інших країн-імпортерів нафти допомогти забезпечити безпеку протоки.

За його словами, США ведуть переговори із сімома державами щодо участі в місії. 

За інформацією джерел, упродовж вихідних Трамп і високопосадовці його адміністрації проводили телефонні переговори з партнерами, намагаючись сформувати багатонаціональну коаліцію. Втім, наразі жодна країна публічно не підтвердила участь у коаліції, однак у Білому домі очікують, що деякі держави оголосять про свою участь вже цього тижня. 

Водночас США продовжують завдавати ударів по іранських цілях, зосереджуючись зокрема на узбережжі Перської затоки та острові Харг - стратегічному терміналі приблизно за 24 км від узбережжя Ірану, через який проходить близько 90% експорту іранської нафти.

У п’ятницю Трамп повідомив, що наказав вдарити по військових об’єктах на острові, не зачіпаючи нафтову інфраструктуру. У суботу він заявив телеканалу NBC News, що США "можуть вдарити ще кілька разів".

Водночас у Білому домі наголосили, що остаточних рішень щодо острова Харг президент поки не ухвалював, однак ситуація може змінитися, якщо блокада протоки затягнеться.

За словами джерел, Трамп розглядає можливість захоплення острова, оскільки це могло б завдати "економічного нокауту" іранській владі, фактично позбавивши Тегеран основних доходів.

Однак такий крок потребував би наземної операції США і може спричинити удари у відповідь по нафтовій інфраструктурі країн Перської затоки, насамперед Саудівської Аравії.

Вимагає допомоги з Ормузом: Трамп пригрозив відкласти саміт із Сі

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стали відомі десять двигунів, які назавжди змінили автомобільну індустрію 17 марта 2026

Стали відомі десять двигунів, які назавжди змінили автомобільну індустрію

"Служниця 2": стало відомо, коли почнуть зйомки фільму 17 марта 2026

"Служниця 2": стало відомо, коли почнуть зйомки фільму Режисер стрічки Пол Фіг розповів, на якому етапі розробки перебуває сиквел

Леонардо Ді Капріо став головною зіркою доріжки "Оскара 2026" через зміни на обличчі та "секретну" супутницю 17 марта 2026

Леонардо Ді Капріо став головною зіркою доріжки "Оскара 2026" через зміни на обличчі та "секретну" супутницю. Фото Новий образ актора може бути частиною підготовки до ролі у новому фільмі

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Savastan0tools  
Savastan0tools

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше