Трамп підписав указ про "тиск" на Іран

5 февраля 2025

Трамп підписав указ про відновлення "максимального тиску" на Іран. Стратегія покликана знизити доходи Ірану від експорту нафти, щоб перешкодити Тегерану отримати власну ядерну зброю. Про це у вівторок, 4 лютого, повідомляє Білий дім.
 
Раніше Трамп звинуватив колишнього президента Джо Байдена в нездатності суворо контролювати нафтові санкції, що, на його думку, дало змогу Тегерану продавати нафту для фінансування ядерної програми та збройних угруповань на Близькому Сході.

Як у свою чергу вказує Reuters, меморандум Трампа, серед іншого, доручає міністру фінансів США застосувати "максимальний економічний тиск" на Іран, включно із санкціями та механізмами їхнього виконання щодо порушників уже чинних обмежень.

Після новин про підписання меморандуму нафтові котирування в США частково компенсували зниження, викликане торговим конфліктом між Вашингтоном і Пекіном.

Нагадаємо, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у грудні 2024 року попередило, що Іран став ближчим до створення ядерної зброї. 3 лютого держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтону слід "чинити більший тиск на Іран, доки вони не припинять робити те, що роблять".

Раніше у МАГАТЕ заявили, що Іран має 200 кілограмів урану, збагаченого до 60% чистоти. Така кількість матеріалу, якщо його додатково збагачувати до 90%, може потенційно стати достатньою для виготовлення п'яти ядерних боєголовок.

Іран запросив ядерні технології РФ в обмін на дрони - ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В Угорщині скрутили деталі з МіГ-29 на військовому аеродромі 16 августа 2025

Крадіжка сталася близько двох тижнів тому на території військового аеродрому Кечкемет неподалік Будапешта.

Сем Альтман розповів про перспективи OpenAI, ШІ та інших технологій 16 августа 2025

Сем Альтман розповів про перспективи OpenAI, ШІ та інших технологій

У Франції знайшли 1,3 тонни кокаїну в іспанській фурі 16 августа 2025

Вартість наркотиків оцінюється від 30 до 40 мільйонів євро за умови напівоптового перепродажу.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Gold Laser 5.0
Gold Laser

Отзывов: 2

@garantlysafe 5.0
@garantlysafe

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше