22 июня 2025
Усі країни НАТО мусять витрачати 5% від ВВП на оборону, крім США. З такою заявою виступив американський президент Дональд Трамп під час розмови з журналістами.
Один з журналістів запитав у Трампа, чи вважає той й досі, що країни НАТО мусять виділяти 5% від ВВП на оборону. Американський лідер заявив, що вважає, що так має бути, але на його думку це не стосується США.
"Я не думаю, що ми (США - ред.) мусимо (виділяти 5% - ред.) Але вважаю, що країни НАТО мусять, і це точно. Ми вже так багато років підтримуємо НАТО. У багатьох випадках, як мені здається, ми платили майже 100% усіх витрат. Тому я не думаю, що ми маємо (виділяти такий процент - ред.), а от країни НАТО – так", – заявив голова Білого дому.
Йому також поставили уточнювальне запитання щодо Іспанії, яка раніше публічно виступила проти плану Альянсу збільшити оборонні витрати до 3,5% ВВП і повʼязані з обороною видатки – до 1,5% ВВП. Трамп заявив, що "НАТО має розібратися" з нею.
"Іспанія завжди виділяла дуже мало. Так завжди було – вони платили дуже мало. Іспанія мусить платити стільки ж, скільки й усі інші. Іспанія відома своїми низькими платежами", - запевнив Трамп.
Трамп під час цієї промови також шпурнув камінець до городу Канади.
"Знаєте, хто ще платив найменше? Країна, відома як Канада. Тому що Канада казала: "Нащо платити, якщо Сполучені Штати й так захистять нас безплатно?", - стверджує Трамп.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес раніше заявив, що Іспанія, яка має найнижчі в НАТО витрати на оборону, до літа розробить і почне реалізовувати план посилення оборонного сектору.
Додамо, що цього року Іспанія витратить додаткові 2,08 млрд євро ($2,28 млрд) на оборону за рахунок перерозподілу коштів на закупівельні контракти Міністерства оборони, оскільки країна стикається з тиском з боку союзників по НАТО, які вимагають від неї досягти запланованих показників витрат.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп намірився перейменувати Ормузьку протоку - NYP 29 марта 2026
У разі успішного виконання завдання в регіоні Трамп розглядає можливість назвати протоку "Американською" або "протокою Трампа".
YouTube оновив дизайн вбудованого плеєра — користувачі, як завжди, залишилися незадоволені 29 марта 2026
На YouTube є два основних програвача: для власного сайту та для використання на сторонніх сайтах у вигляді вбудованого контенту. Минулого року Google оновила дизайн плеєра на сайті YouTube, а тепер настала черга вбудованого — і його оновлений вигляд сподобався не всім.
Вибухи у синагогах: у Нідерландах затримали ще трьох підозрюваних 29 марта 2026
Підозрюваними є 20-річний чоловік з Тілбурга та 23-річний чоловік з Амстердама, яких підозрюють у зв'язках з нападом на синагогу в Роттердамі. Третій підозрюваний - це 18-річний чоловік.