Клімкін оцінив наслідки подій у Венесуелі для Росії

7 января 2026

Операція США у Венесуелі спричинила для Росії три групи проблем – політичні, іміджеві та енергетичні, рішення яких наразі не проглядаються. Про це у понеділок, 5 січня написав у Facebook колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"У РФ три групи проблем через операцію США у Венесуелі. І поки що рішення не проглядаються -навпаки, все буде складніше. Тому ця операція для нас тільки в плюс", - зазначив дипломат.

За його словами, перша група проблем - політична, або статусна. У цьому контексті ексміністр нагадав, що СРСР, а потім Росія розбудовували свою присутність у Латинській Америці з 50-х років минулого століття.

"Є всі передумови, що зусилля будуть змарновані, цю сторінку є шанс перегорнути. Після втрати Сирії це означатиме майже втрату статусу глобального гравця та її зміну на регіональний, і це прямий результат російської агресії", - вважає Клімкін.

Друга група проблем – іміджева, адже "пропаганда пропагандою, але дурних у світі немає". На думку дипломата, майже всі проводитимуть паралелі між ефективними та ефектними діями США та російською "СВО". "Та й нещодавня стратегічна угода між РФ та Венесуелою показує, чого реально варта російська підтримка", - зауважив він.

Третя, і насправді головна проблема, - енергетична, переконаний Клімкін.

"Маючи добру взаємодію із Саудівською Аравією та контроль над нафтовими ресурсами Венесуели, США отримають карт-бланш на контроль за цінами на нафту та її потоками. Тобто ті самі "карти", про які любить говорити Трамп. Питання лише в тому, як Трамп їх захоче розіграти. Мова йде не тільки про нас. Якщо взагалі захоче, може потримати в рукаві", - написав ексглава МЗС, додавши, що тут є над чим працювати.

Нагадаємо, напередодні голова Міністерства війни США Піт Геґсет висміяв російські системи протиповітряної оборони, зазначивши, що вони "спрацювала не так вже й добре" в Каракасі.

Венесуела в обмін на Україну: РФ хоче поділити зі США світ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У США оголосили втрати за час війни з Іраном 5 апреля 2026

Найбільшу частку серед поранених складають представники сухопутних сил - 247 американських військових.

Кому не можна їсти виноград, хоча він дуже корисний 5 апреля 2026

Попри користь винограду, вживати його можна не всім.

Названо найкращі продукти для зниження апетиту 5 апреля 2026

Якщо хочете зменшити свій апетит, то варто змінити раціон.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Олег  
Олег

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше