Туреччина провела запуск власної далекобійної ракети з морської платформи

30 сентября 2025

Успішні випробування ракети дальнього радіуса дії SİPER 1-D з власної платформи вертикального запуску MİDLAS, інтегровану для використання на кораблях, відбулися в Туреччині. Про це повідомляє телеканал TRT Haber.

Ракета і платформа були спроєктовані та вироблені в Туреччині.

Ракета SİPER 1-D має максимальну дальність ураження більш як 100 км, висоту ураження - більш як 20 км. Спектр її задач - від планування та координації протиповітряної оборони до створення аерофотознімків.

Своєю чергою система вертикального пуску MİDLAS дозволяє вести вогонь різними типами керованих ракет з морських платформ, забезпечуючи ефективність ураження 360°.

“Цей пуск має значення, яке виходить далеко за межі звичайного ракетного випробування. Особливість у тому, що SİPER-1D тепер може бути запущена із корабля. Більше немає обмежень лише наземною ППО. Туреччина стає країною, здатною забезпечити повноцінний захист із моря”, - сказав у коментарі ЗМІ експерт із морських та оборонних питань Козан Сельчук Еркан.

Він заявив, що нині у світі є лишень чотири країни, які можуть запускати далекобійні ракети власної розробки з кораблів: США, Росія, Китай та Франція у співпраці з Італією. Туреччина стане п’ятою в цьому переліку після цих випробувань.

Нагадаємо, Туреччина вперше показала гіперзвукову ракету Tayfun Block-4. Точні дані щодо її дальності не розкриваютья. За різними джерелами вона може складати від кількох сотень кілометрів до 3 тис. кілометрів.

Туреччина випробувала надпотужну авіабомбу

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У США зросла кількість жертв стрілянини у церкві 30 сентября 2025

Поліція ідентифікувала стрільця - 40-річного Томаса Джейкоба Сенфорда, колишнього морського піхотинця.

В Архангельську студент напав на викладачку російської 30 сентября 2025

Перед нападом юнак опублікував у соцмережах картинку з написом: "Заперечую, захищаю, скидаю".

Nothing представила CMF Headphone Pro — модульні повнорозмірні навушники з автономністю на 100 годин 30 сентября 2025

Компанія Nothing офіційно анонсувала CMF Headphone Pro — перші повнорозмірні навушники бюджетного бренду CMF. Новинка вирізняється модульним дизайном з широкими можливостями кастомізації, а також просунутими для свого класу аудіотехнологіями. Пристрій вже надійшов у продаж в Європі за ціною 99 євро і незабаром стане доступним у США за $99.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Бьютіфул Лайф 5.0
Бьютіфул Лайф

Отзывов: 1

Book of Ra 5.0
Book of Ra

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше