21 июня 2024
На турецьку компанію Sapphire Havacilik Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США наклало штраф у розмірі 285 тис доларів за виконання не менше двох чартерних рейсів до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream. Про це повідомляє Flightglobal.
Зазначається, що 13 жовтня минулого року компанія здійснила рейс Gulfstream (TC-GLF) зі Стамбула до Тюмені з двома громадянами Росії. Літак також використовувався для транспортування громадянина Росії з Мальдівських островів до Москви приблизно 21 січня цього року.
Оплата на користь Air Sapphire була зроблена через неросійського стороннього чартерного брокера, однак американське бюро стверджує, що обидва рейси контролювали російські громадяни або чартерні.
Компанія тимчасово реекспортувала вироблені в США літаки до Росії без ліцензії і цим порушила експортний контроль за авіаційними товарами. Компанія зізналася у своєму порушенні в рамках мирової угоди, співпрацювала та допомагала у розслідуванні.
За словами помічника міністра з експортного контролю Метью Аксельрода, не має значення, чи використовує громадянин Росії інший паспорт - наприклад, кіпрський, як це було в цьому випадку.
"Нехай це стане уроком для чартерних брокерів і операторів у всьому світі: якщо ви сприятимете таким подорожам, порушуючи наші правила, ви можете заплатити високу ціну", - заявив він.
Нагадаємо, гендиректору російського авіапідприємства Північсталь оголошено підозру за незаконні перевезення пасажирів до тимчасово окупованого Криму.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Не мав водійського посвідчення: зʼявились нові подробиці ДТП з 21-річним водієм BMW, який у Києві протаранив п'ять авто. Фото та відео Обставини та причини аварії встановлять слідчі
Указ Трампа про скасування громадянства за народженням визнаний незаконним 1 июля 2026
Рішення Верховнго суду є серйозним ударом по імміграційній програмі Трампа, адже цей документ становив основу його міграційної політики.
РФ закриває низку залізничних пунктів на кордоні з трьома країнами 1 июля 2026
П'ять пунктів пропуску закриють на кордоні з Фінляндією, та по одному на кордонах з Естонією та Латвією.