У Чехії помстилися генералу за бажання передати Україні винищувачі

1 февраля 2026

Міністр оборони Чехії Яромир Зуна скасував службову поїздку начальника Генерального штабу Карела Ржегки до США після його публічної заяви на підтримку передачі Україні чотирьох літаків L-159. Про це повідомляє Respekt.

Це сталося після того, як Ржегка публічно заперечив заяву міністра про те, що армія нібито не підтримувала передачу Україні бойових літаків L-159. За словами генерала, у разі рішення уряду передати або продати винищувачі обороноздатність Чехії, виконання завдань армії та система підготовки військових не постраждали б.

Він також зазначив, що керівництво армії раніше вже надавало письмову позицію стосовно цього питання попередньому уряду на чолі з Петром Фіалою.

Публічно Зуна заяви начальника Генштабу не коментував. Водночас, за інформацією ЗМІ, міністр зреагував кулуарно, зокрема ухваливши рішення про скасування службової поїздки Ржегки.

Нагадаємо, під час перебування у Києві, Павел заявив, що найближчим часом Чехія може передати Україні бойові літаки, здатні збивати російські безпілотники.

Втім, деякі із заяв Павела щодо України наразилися на критику міністра закордонних справ Чехії Петра Мацінки.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

США дозволили Індії купувати застряглу в морі російську нафту 6 марта 2026

Цей запобіжний короткостроковий захід не принесе значної фінансової вигоди РФ, натомість забезпечить безперебійність надходження нафти на світовий ринок, упевнені в мінфіні США.

Китайська компанія BYD представила літій-залізо-фосфатний акумулятор Blade Battery 2.0 — зарядка до 97 % за дев'ять хвилин 6 марта 2026

Статус другого за величиною у світі виробника тягових батарей не дозволяє BYD розслаблятися з точки зору безперервного вдосконалення технологій, адже саме вони дозволяють цій компанії зберігати перше місце на світовому ринку електромобілів. Друге покоління батареї BYD Blade демонструє здатність відновлювати заряд до 97 % за рекордні дев'ять хвилин.

WhatsApp готує платну підписку з розширеною персоналізацією та ексклюзивними стікерами 6 марта 2026

Команда месенджера WhatsApp працює над підготовкою до запуску преміум-плану підписки з попередньою назвою WhatsApp Plus. За даними ресурсу WABetaInfo, проєкт все ще знаходиться в розробці, дата запуску сервісу платної підписки та вартість тарифів поки що невідомі.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Lowmel Sand 5.0
Lowmel Sand

Отзывов: 1

ModernPools 4.3
ModernPools

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше