11 декабря 2023
Суд Фінляндії 11 грудня знову відправив під варту російського неонациста Яна Петровського. Про це повідомляє Yle.
Зазначається, що прикордонники вимагали продовження арешту для Воїслава Тордена (нове ім'я і прізвище неонациста Яна Петровського - ред.).
За даними Yle, районний суд вирішив приховати особу затриманого, однак розгляд стосувався конкретно Тордена.
Нагадаємо, російського бойовика Яна Петровського (Воїслава Тордена), якого у п’ятницю, 8 грудня, звільнили з фінської в'язниці, незважаючи на прохання України екстрадувати його, затримали фінські прикордонники.
Яна Петровського затримали за підозрою у порушенні імміграційного законодавства в аеропорту Гельсінкі 20 липня. Україна офіційно вимагала його екстрадиції. Петровського, що воював на боці так званої "ДНР", підозрюють у військових злочинах в Україні у 2014-2015 роках.
Петровський, який змінив ім'я на Воїслава Тордена і мав посвідки на проживання в Норвегії та Фінляндії, попросив в останній притулку, побоюючись, що в країні розшуку на нього чекають тортури і нелюдське поводження. У зв'язку з видачею Яну Петровському посвідки влада Фінляндії вирішила змінити систему оформлення таких дозвільних документів.
У разі, коли б Фінляндія видала Петровського, це був би перший випадок екстрадиції росіянина, обвинувачуваного у військових злочинах.
Як відомо, одного з лідерів неонацистського угруповання Русич, яке воює проти України з 2014 року, Петрвського підозрюють у скоєнні терористичних злочинів на території Донецької та Луганської областей України у 2014-2015 роках. У серпні його затримали у Фінляндії.
Пізніше російські неонацисти відмовилися воювати в Україні через те, що російський МЗС не домагається звільнення Петровського.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
США знищили третину ракетних запасів Ірану - ЗМІ 28 марта 2026
Тегеран все ж зберігає значний запас озброєння, і частину пошкоджених або захованих ракет можна відновити після закінчення бойових дій.
Уряд Австрії планує заборонити соцмережі для дітей до 14 років 28 марта 2026
Відповідний законопроєкт буде підготовлено до червня. Коментуючи підготовку заборони соцмереж, віцеканцлер Австрії Андреас Баблер назвав це "хорошим днем для дітей".
Росія веде інформаційну операцію проти країн Балтії 28 марта 2026
Росія демонструє свою слабкість та намагається відвернути увагу від того факту, що вона неспроможна захиститися від успішних українських контратак, наголосили у Латвії.