21 сентября 2023
У Міжнародному суді ООН у Гаазі тривають публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що у третій день слухань у суді виступають 32 держави, які долучилися до цієї справи зі своїми інтервенціями. Йдеться про 26 держав-членів Європейського Союзу, окрім Угорщини, а також - Австралія, Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Велика Британія. Це безпрецедентна кількість країн, що беруть участь у процесі.
Повідомляється, що першою слово у суді мала Німеччина, другою Австралія, третім виступав представник групи країн - Австрії, Чехії, Словаччини та Ліхтенштейн, також спільно була представлена позиція Бельгії, Хорватії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Люксембургу, Румунії та Швеції. Потім виступала Болгарія. Після неї слово взяли Канада та Нідерланди.
У своїх виступах країни представляли своє бачення справи та наводили статті Конвенції, які безпосередньо стосуються позову України. Також деякі представники підкреслювали, що долучилися до справи як сторони Конвенції.
Після цього було оголошено перерву.
Раніше повідомлялося, що суд ООН поновлює слухання проти РФ.
Нагадаємо, Росія у Гаазі заперечила геноцид в Україні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Сам шукає цілі: рашисти почали атаки дроном зі штучним інтелектом за 100 км від фронту 21 мая 2025
Сам шукає цілі: рашисти почали атаки дроном зі штучним інтелектом за 100 км від фронту
Ектор Хіменес-Браво вніс ясність щодо своєї "мобілізації": що шеф-кухар робитиме в армії та чи покине "МастерШеф" Тепер він поєднуватиме одразу дві важливі ролі
Маск зник із публічного простору - Politico 21 мая 2025
Ілон Маск заявив, що зменшить свою участь у політичному фінансуванні, що може позначитися на передвиборчих позиціях Дональда Трампа та республіканців.