У Гаазі запрацював центр розслідування злочинів РФ

4 июля 2023

Міжнародний центр для переслідування за злочин агресії проти України (ICPA) офіційно розпочав свою роботу в Гаазі. Про це 3 липня повідомив Офіс генерального прокурора України.

В урочистому відкритті узяли участь генеральний прокурор Андрій Костін, президент Євроюсту Ладіслав Хамран, комісар ЄС із питань юстиції Дідьє Рейндерс, прокурор МКС Карім Хан, а також генеральні прокурори країн-членів Спільної слідчої групи (JIT).

"Це початок кінця безкарності за злочин агресії. Від сьогодні в Гаазі працюватимуть українські прокурори. Представники JIT з Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Румунії разом з ними долучаться до роботи ICPA на стартовому етапі. Спеціальний прокурор США з питань злочину агресії підтримуватиме діяльність центру. Інші країни та інституції зможуть приєднатися протягом найближчих місяців", - зазначив Костін.
 
Країни, які володіють інформацією або доказами, що мають стосунок до розслідування злочину агресії проти України, також можуть звернутися з проханням про участь.
 
"Сьогодні розпочинає роботу Міжнародний центр із розслідування злочинів агресії. Збір доказів і документування злочинів Росії, щоб винні могли бути притягнуті до відповідальності. Перший крок до трибуналу за злочин агресії", - заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Twitter.
 

Центр розмістили на базі потужностей Євроюсту. Прокурори з різних країн зможуть щодня співпрацювати в єдиному місці, швидко й ефективно обмінюватися доказами та узгоджувати спільну стратегію розслідування та обвинувачення. 


Міжнародний кримінальний суд (МКС) має право розслідувати найтяжчі міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочин агресії), проте наразі він не може переслідувати РФ за злочин агресії, оскільки та не є державою-учасницею МКС. Докази, зібрані ICPA, можуть бути використані в інших юрисдикціях, включно з національними та міжнародними судами, включно з можливим трибуналом у справі про злочин агресії або МКС у справах про злочини, що підпадають під його юрисдикцію.
 

Учасники ICPA отримають індивідуальну оперативну, технічну, логістичну та фінансову підтримку Євроюсту. База даних доказів основних міжнародних злочинів (CICED), якою керує Євроюст, буде допомагати центру. 
 
Розташування центру в Гаазі має декілька переваг. ICPA не лише матиме прямий доступ до матеріалів Секретаріату мережі з питань геноциду, що зберігаються в Євроюсті, але й зможе тісно співпрацювати й взаємодіяти з Міжнародним кримінальним судом.


Нагадаємо, рішення про відкриття Міжнародного центру для переслідування за злочин агресії проти Україн було ухвалено в березні на конференції United for Justice у Львові. 

США направлять до Гааги прокурора для розслідування злочинів РФ в Україні

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Індія підписала угоду про купівлю винищувачів у Франції 29 апреля 2025

Винищувачами Rafale Marine виробництва Dassault Aviation буде оснащено індійський авіаносець Vikrant.

В ЄС стартував масштабний проєкт з модернізації танків 29 апреля 2025

Учасники проєкту протягом трьох років розроблятимуть рішення для підвищення ефективності наявних і майбутніх танків.

Тендітна Бекхем показалася у Дубаї в обтислій сукні власного дизайну. Фото 29 апреля 2025

Британська дизайнерка Вікторія Бекхем прибула до Дубаю для реклами власної модної колекції.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

mbuy24.com 5.0
mbuy24.com

Отзывов: 1

Вікторія  Рижук  
Вікторія Рижук

Отзывов: 1

Елена 2.2
Елена

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше