У Грузії винесли вирок Ніно Катамадзе у справі про акцію протесту біля дому судді: співачка відреагувала

12 февраля 2025

Кутаїський апеляційний суд в Грузії визнав винними у порушенні закону дев'ятьох учасників акції протесту, серед яких відома грузинська співачка Ніно Катамадзе. Вони вимагали звільнення на свободу директорки кількох грузинських видань Мзії Амаглобелі, яка перебуває під арештом.

Суддя Цицино Мосідзе постановила, що протестувальники порушили закон, зібравшись біля будинку судді Малхаза Окропірашвілі та розгорнувши банер із написом "Свободу Мзіє Амаглобелі". Учасників акції оштрафували на 5000 ларі (близько 80 тисяч гривень) кожного. Їм також загрожував арешт на 60 днів. Про це повідомила "Грузія Online".

До списку підсудних, окрім Катамадзе, також увійшли психологиня Маія Цірамуа, журналістка Гела Мтівлішвілі, педагог і лауреат національної премії Володимир Апхазава, журналістка Хвіча Вашакмадзе та інші активісти.

Під час засідання Ніно Катамадзе заявила, що не має наміру зупинятися у боротьбі за справедливість: "Я не можу обіцяти вам, що зупинюся, Мзії потрібні наші голоси, і ми сказали, що суддя був несправедливий".

Що передувало

Журналістку і директорку грузинських видань Batumelebi та Netgazeti Мзію Амаглобелі затримали 12 січня під час протесту в Батумі. Причиною стало те, що вона дала ляпас начальнику місцевої поліції Іраклі Джебуадзе, який, за її словами, неодноразово її ображав. Журналістці висунули обвинувачення в нападі на співробітника поліції, що передбачає від 4 до 7 років ув’язнення, пише "Эхо Кавказа".

Через своє затримання Амаглобелі оголосила голодування, яке триває вже 30 днів. Через погіршення стану здоров’я її перевели до медичного закладу для обстеження. Попереднє судове засідання у її справі призначене на 4 березня.

Ситуація навколо Амаглобелі викликала широкий резонанс у грузинському суспільстві, зокрема серед журналістів та правозахисників. Влада країни продовжує посилювати обмеження на протести, що стало однією з головних причин акції, за яку засудили Ніно Катамадзе та інших активістів.

Нагадаймо, Ніно Катамадже також активно висловлює свою позицію щодо підтримки України у війні з РФ. Вона стверджує, що називати українських воїнів "героями" замало, а також що готова переїхати до нашої держави на постійне проживання.

Раніше OBOZ.UA писав, що Ніно Катамадзе зізналася, чому виступала в Росії. Оскільки американську візу їй не дали, вона виходила з того, що "було під рукою".

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Путіну вистачить грошей на роки війни - ЗМІ 22 декабря 2025

Поки Росія має можливість експортувати енергоносії за прийнятними цінами, економіка не буде визначальним фактором у воєнному плануванні Кремля.

США захопили ще один танкер, що перевозив нафту з Венесуели 22 декабря 2025

Це вже другий випадок за останні тижні, коли Сполучені Штати захопили танкер поблизу Венесуели. З моменту першого захоплення танкера експорт венесуельської сирої нафти різко впав.

alyona alyona під час свого концерту вшанувала пам'ять ADAM його піснею. Відео 22 декабря 2025

Реперка alyona alyona під час свого концерту у Палаці спорту вшанувала пам'ять митців, які пішли із життя, зокрема музиканта Михайла Клименка. 

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Теплорадість 4.8
Теплорадість

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше