6 июня 2023
У Голосіївському районі Києва можна пройтися печерами, які, за деякими даними, були створені ще в дохристиянські часи, але потім стали частиною Китаївського монастиря. На стінах підземних келій можна знайти написи старослов'янськими літерами та вирізані у глині ікони.
Світлини локацій було опубліковано у спільноті "Спрага": в Києві цікаво" у соціальній мережі Facebook. Унікальна історична локація розташована на вулиці Китаївська, 15.
"Китаївські печери. Назва виникла, згідно з легендою, внаслідок тюркського слова "китай" – зміцнення, фортеця. У Китаєві збереглися залишки містечка ІХ-Х століть, а також печерних келій часів Київської Русі. У XIV столітті в Китаєві було створено печерний монастир, що підпорядковується Києво-Печерській лаврі, так звана Китаївська пустка", – розповів автор.
Печери у Китаївському урочищі знаходяться на Китай-горі, в історичний місцевості Києва. За деякими даними, рукотворне підземелля могло з'явитися ще в дохристиянські часи як житло і притулок древніх людей, проте судити про первісне планування печер дуже складно. Згідно з урядовим указом Російської імперії, датованим 1771 роком, самітництво було заборонено, і ченці змушені були повернутися до монастиря.
Китаївські печери простояли покинутими до 1857 року, коли були випадково виявлені й тоді ж досліджені. У 1910–1912 роках під керівництвом археолога А. Д. Ертеля було виявлено кілька підземних галерей, схожих структурою на печери Києво-Печерської лаври.
"Тут було знайдено залишки двох осередків, предмети домашнього вжитку, а на стінах збереглися написи старослов'янськими літерами. Наразі печери відкриті для вільного відвідування", – резюмував автор.
Як повідомляв OBOZREVATEL, у Київського метрополітену є три лінії – червона, синя, зелена. Але мало хто з пасажирів мав можливість проїхати ще однієї гілкою – секретною, що об’єднує інші три.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Результати першого півфіналу Євробачення-2025: Україна в фіналі 14 мая 2025
13 травня у швейцарському місті Базель розпочалася головна музична подія року — пісенний конкурс Євробачення-2025. За результатом першого півфіналу гурт Ziferblat, що цьогоріч представляє Україну, пройшов далі й вже 17-го травня змагатиметься за перемогу у фіналі.
НСЗУ призупиняє оплати 36 лікарням: деталі 14 мая 2025
Національна служба здоров'я України призупиняє оплати 36 медичним закладам. Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо...
Україна "розірвала" залу Євробачення. Фото, відео 14 мая 2025
Україна "розірвала" залу Євробачення: онлайн-трансляція першого півфіналу. Фото, відео OBOZ.UA слідкує за подіями й веде хронологію