20 января 2026
Населення Китаю скорочується четвертий рік поспіль на тлі рекордно низької народжуваності. Про це свідчать офіційні дані, повідомляє Reuters.
Згідно з даними Національного бюро статистики Китаю, у 2025 році чисельність населення країни зменшилася на 3,39 млн осіб - до 1,405 млрд. Це швидше скорочення, ніж у 2024 році.
Тоді як народжуваність у 2025 році знизилася до 7,92 млн, що на 17% менше, ніж 9,54 млн роком раніше. Водночас кількість смертей зросла до 11,31 млн порівняно з 10,93 млн у 2024 році. Рівень народжуваності впав до 5,63 на 1 000 осіб, а рівень смертності зріс до 8,04 на 1 000 - найвищого показника з 1968 року.
Демограф Ї Фусянь з Університету Вісконсин-Медісон зазначив, що кількість народжень у 2025 році була приблизно на рівні 1738 року, коли населення Китаю становило близько 150 млн осіб.
Населення Китаю скорочується з 2022 року та швидко старіє, що ускладнює плани Пекіна зі стимулювання внутрішнього споживання та стримування боргового навантаження. Частка осіб віком понад 60 років сягнула близько 23% загальної чисельності населення.
За прогнозами, до 2035 року кількість людей віком понад 60 років зросте до 400 млн осіб - приблизно стільки ж, скільки становить сукупне населення США та Італії. Це означає, що сотні мільйонів осіб залишатимуть ринок праці в умовах уже напружених пенсійних бюджетів.
У Китаї вже підвищили пенсійний вік: чоловіки працюватимуть до 63 років замість 60, а жінки - до 58 років замість 55.
Кількість шлюбів у Китаї скоротилася на одну п'яту у 2024 році, що є найбільшим падінням за всю історію спостережень, при цьому понад 6,1 мільйона пар зареєстрували шлюб, порівняно з 7,68 мільйонами у 2023 році.
Шлюби зазвичай є провідним показником народжуваності в Китаї.
Демографи зазначають, що рішення, ухвалене у травні 2025 року, дозволити парам одружуватися будь-де в країні, а не лише за місцем проживання, імовірно, призведе до тимчасового зростання народжуваності.
Влада намагається стимулювати народжуваність і змінити ставлення до шлюбу та народження дітей. За оцінками Reuters, цього року потенційні витрати КНР на підтримку народжуваності можуть сягнути близько 180 млрд юанів.
Китай має один із найнижчих рівнів народжуваності у світі - близько однієї дитини на жінку, що значно нижче рівня відтворення населення.
Нагадаємо, Китай останні десятиліття намагався обмежити стрімке зростання чисельності населення, але зараз народжуваність у країні перебуває на рекордно низькому рівні. Населення дедалі старіє.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Кос відповіла щодо позбавлення України права вето в ЄС 15 июня 2026
Євросоюз обговорюватиме кожну країну, щойно дійде до моменту укладення договору про вступ.
Росіяни влучили в дім художниці Соні Морозюк: вона вийшла на звʼязок 15 июня 2026
Росіяни влучили в дім екснареченої сина корупціонера Гринкевича: Соня Морозюк вийшла на звʼязок Художниця показала наслідки руйнувань
У Німеччині продають замок російських мільйонерів 15 июня 2026
До складу комплексу входить будівля, внесена до списку об’єктів культурної спадщини, а також парк площею 84 тис. квадратних метрів.