У Мексиці помер онук Троцького

19 июня 2023

Онук одного з організаторів Жовтневої революції 1917 року у Росії Лева Троцького Всеволод Волков помер на 98 році життя. Про це напередодні повідомила мексиканська газета La Jornada з посиланням на заяву сім'ї та друзів Волкова.

Всеволод Волков народився у СРСР у 1926 році, а у 1939 році разом із дідом прибув до Мексики, де почав вивчати хімію. У 1990 році Волков відкрив у домі у столичному районі Койоакан, в якому жив разом із бабусею та дідусем, будинок-музей Троцького.

Як зазначає газета, він був останнім живим свідком убивства Троцького у 1940 році.

Відомо, що у СРСР незадовго до смерті Володимира Леніна у 1924 року всередині комуністичної партії розпочалася активна боротьба за владу, в якій Лев Троцький зазнав поразки. У листопаді 1927 року його виключили з партії. У січні 1929 року його вислали із СРСР, а 1932 році позбавили радянського громадянства.

У 1937 році Троцький отримав політичний притулок у Мексиці, звідки різко критикував політику Йосипа Сталіна. Радянські спецслужби почали готувати його ліквідацію. Перший замах було скоєно 24 травня 1940 року, проте Троцький не постраждав. Після невдалої операції радянською розвідкою розробили інший план ліквідації революціонера.

Ще наприкінці 1930-х років у близьке оточення Троцького було впроваджено агента НКВС Рамона Меркадера – просталінськи налаштованого іспанського комуніста. 20 серпня 1940 року в Койоакані (зараз – частина столичної території Мехіко) Меркадер приїхав у гості до Троцького і вдарив його льодорубом по потилиці. Троцький помер наступного дня у лікарні та був похований у дворі будинку в Койоакані.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Києві затримали жінку, яка на побаченні вкрала майже $50 тисяч 15 июля 2025

У Києві затримали жінку, яка на побаченні вкрала майже $50 тисяч

Китайці навчилися перетворювати вуглекислий газ на цукор 15 июля 2025

Китайці навчилися перетворювати вуглекислий газ на цукор

Пісторіус домовляється зі США про Patriot для України 15 июля 2025

Хоча рішення буде ухвалене протягом кількох днів, однак фактична поставка першої системи займе кілька місяців.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

3 род.дом, Киев 2.1
3 род.дом, Киев

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше