У Німеччині витекло з трубопроводу 200 тисяч літрів нафти

12 декабря 2025

У федеральній землі Бранденбург стався масштабний витік сирої нафти з трубопроводу між Ростоком і Шведтом поблизу селища Грамцов. Витекло щонайменше 200 тисяч літрів нафти. Про це інформує DW.

Пожежна служба повідомила, що очищувальні роботи тривали всю ніч і продовжаться 11 грудня. Представники земельного міністерства довкілля перебувають на місці та оцінюють масштаби шкоди.

За попередньою інформацією, витік стався без стороннього втручання: у трубі утворився отвір, і  фонтан нафти вдарив на кілька метрів у повітря. 

"У результаті сировина потрапила на сільськогосподарське поле. При цьому витік міг тривати кілька годин, і обсяг втраченої нафти може виявитися ще більшим", - зазначили у повідомленні.

На місці працюють понад 120 рятувальників та спеціальна техніка.

У східнонімецькому місті Шведт на кордоні з Польщею розташований нафтопереробний завод PCK Raffinerie, контрольний пакет акцій якого належав Rosneft Deutschland - дочірній компанії Роснафти. У вересні 2022 року Німеччина на тлі війни РФ проти України позбавила Роснафту контролю над її активами в країні та передала їх під управління Федерального агентства з мереж (Bundesnetzagentur).

Раніше Норвезький оператор електромережі Statnett повідомив, що виявив витік від 50 до 60 тонн нафти на занедбаній трансформаторній станції поблизу Осло.

Також повідомлялося, що зазнав пошкодження підводний оптоволоконний кабель Латвійського державного центру радіо і телемовлення. Латвійські військові ідентифікували судно, яке може бути причетним до пошкодження.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

В Instagram тепер можна налаштовувати алгоритми Reels під свої вподобання 12 декабря 2025

Instagram додав у Reels новий інструмент «Ваш алгоритм» на базі ШІ, що дозволяє користувачам контролювати теми, які рекомендує для перегляду алгоритм, і налаштовувати рекомендації відповідно до їхніх інтересів.

Які електрокари визнали найменш надійними: дослідження експертів 12 декабря 2025

Які електрокари визнали найменш надійними: дослідження експертів

Трамп: 82% громадян України вимагають мирної угоди 11 декабря 2025

Президент США також заявив про "цікавість" стосовно терміну проведення наступних виборів в Україні.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше