У Перу розслідують вербування Росією найманців на війну проти України

3 мая 2026

Генеральна прокуратура Перу розслідує торгівлю людьми, у рамках якої сотні громадян були завербовані нібито на "добре оплачувану роботу в Росії", а натомість відправлені на фронт в Україну. Про це напередодні повідомило Deutsche Welle.

Вказано, що мова йде переважно про колишніх військових та поліцейських. Адвокат Персі Салінас, який представляє інтереси родичів завербованих росіянами перуанців, повідомив, що на війні Росії проти України вже загинули 13 чоловіків, тоді як з жовтня минулого року до РФ могли відбути близько 600 громадян Перу. За його словами, потерпілим перуанцям обіцяли щомісячну зарплату від 2000 до 3000 доларів.

Міністерство закордонних справ Перу поінформувало, що звернулося до посольства Росії з проханням надати інформацію про місцеперебування перуанців, які "вирішили служити у збройних силах" РФ.

Російське дипломатичне відомство у Лімі у заяві, оприлюдненій 30 квітня, підтвердило, що дехто з громадян Перу підписував контракти про вступ до армії РФ, однак, згідно із твердженнями пресслужби посольства, зацікавлені перуанці робили це добровільно і в законний спосіб.

Раніше міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Росія продовжує активно вербувати громадян країн Африки на війну проти нашої держави. Такі випадки почастішали й у Латинській Америці.

А за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Росія вже завербувала понад 27 тисяч іноземців зі 135 країн світу на війну проти України.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

На Київщині внаслідок ДТП перекинувся легковик: постраждалих з понівеченого авто діставали рятувальники 24 мая 2026

На Київщині внаслідок ДТП перекинувся легковик: постраждалих з понівеченого авто діставали рятувальники. Фото та відео Обставини та причини аварії встановлять правоохоронці

Рубіо розповів про ситуацію у переговорах з Іраном 24 мая 2026

Держсекретар США заявив, що американські перемовники мають справу з "дуже важкою групою людей".

Новий пошук Google виявився примхливим: через ШІ запити «стій» і «ігноруй» ламають видачу 24 мая 2026

На нещодавній конференції Google I/O 2026 компанія розповіла про запуск радикально оновленої пошукової системи з штучним інтелектом, покликаної краще розуміти запити користувачів. На практиці вона виявилася дещо примхливою: окремі запити ШІ почав сприймати як команди, що призводить до збоїв.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше