27 ноября 2024
У Польщі цьогоріч працюють або шукають роботу 78% українців. Ця частка є вищою, ніж серед громадян Польщі. Про це свідчать результати дослідження Нацбанку Польщі, передає Міграційна платформа EWL.
Дослідження проводилося серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року.
Зазначається, що близько половини респондентів (і довоєнні мігранти, і воєнні біженці) заявляють, що робота є можливістю утримувати себе та свою родину. Також серед мотивів залишатися в Польщі є можливість знайти роботу, яка приносить задоволення.
Рівень зайнятості українців в Польщі зростає завдяки працевлаштуванню біженців, які прибули в країну після 2022 року. З іншого боку безробіття серед біженців в цілому є вищим, ніж у польській економіці.
Разом з тим, 19% воєнних мігрантів є безробітними, оскільки "значна частина жінок-біженок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці".
За словами директорки рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яни Семенюк, "Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки минулого року склав приблизно 1% ВВП".
Відсоток громадян України, які декларують намір оселитися в Польщі на постійне проживання, не зростає: такий намір висловлюють 50% довоєнних мігрантів і 20% біженців.
Дослідженні Нацбанку Польщі показує, що все більше громадян України ще не визначилися з планами на майбутнє. Порівняно з попередніми дослідженнями, відсоток відповідей "важко сказати" у планах проживання в Польщі зріс - як серед довоєнних мігрантів (з 36% до 39% у 2023 році), так і серед біженців (з 48% до 56% у 2023 році).
Також у дослідженні йдеться, що понад 70% мігрантів з обох груп винаймають житло. Натомість значно вищим є відсоток українців, які мають власну квартиру серед довоєнних іммігрантів.
Крім того, мігранти продовжують підтримувати своїх близьких в Україні. Зокрема, 40% переказує кошти, а 49% забезпечує матеріальною допомогою, в першу чергу членів родини. І ця тенденція зростає.
У гендерній структурі українців в Польщі переважають жінки (близько 67%).
Нагадаємо, влітку Польща запустила програму підтримки українських біженців вартістю понад 22 мільйони євро. Проєкт під назвою "Разом до незалежності" має на меті допомогти 6000 українцям перейти від проживання в колективних центрах до самостійного життя.
Також повідомлялося, що у Швейцарії планують запровадити консультації для українських біженців, які мають спросити їхнє працевлаштування.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Художник Нікіта Тітов прокоментував масштабну атаку дронами на Івано-Франківськ: правило двох стін не працює 27 января 2025
Художник Нікіта Тітов прокоментував масштабну атаку дронами на Івано-Франківськ: правило двох стін не працює Він закликав українців бути готовими до будь-якого розвитку подій
Лукашенко розмірковував над "білоруськими миротворцями" в Україні 27 января 2025
На думку білоруського диктатора, з появою такиї миротворців на лінії зіткнення нібито не погодяться ні Київ, ні Захід.
Винник у патріотичній футболці намагається просунути свої концерти за кордоном 27 января 2025
Артист намагається просунути свої концерти за кордоном.