10 октября 2025
Росія і США постійно контактують між собою щодо тих домовленостей, які були досягнуті під час переговорів лідерів країн в Анкориджі на Алясці. Мова не йде про "втрату імпульсу", заявив помічник глави Кремля Юрій Ушаков в коментарі російським пропагандистам в четвер, 9 жовтня.
"На основі цих домовленостей та розуміння ми продовжуємо і продовжуватимемо контакти з американськими партнерами. Тож якісь там заяви про те, що "імпульс в Анкориджі зникає або імпульс вичерпаний" – це висловлювання абсолютно неправильне. Ми продовжуємо працювати з американцями на основі того, що було домовлено між президентами в Анкориджі", – наголосив Ушаков.
При цьому він вважає, що "не всім подобаються домовленості" на Алясці, але "вони діють". В цьому контексті Ушаков згадав про європейців і не забув про "київський режим".
Зазначимо, що заява Ушакова повністю спростувала вчорашні слова речника Кремля Дмитра Пєскова, на думку якого, "потужний імпульс Анкориджа… виявився значною мірою вичерпаний".
А сьогодні Пєсков заявив, що в процесі діалогу з Україною з'явилася "серйозна пауза" і "далі нічого не рухається".
"Ніякої субстантивної відповіді, як і раніше, немає від української сторони за проектом документа, за робочими групами" – сказав він і додав, що Київ, "натхненний європейцями, і зовсім зараз не тяжіє до мирного процесу".
"Їм здається, що щось зміниться на фронтах, і вони перейдуть у позитивну динаміку. Але реальний стан справ свідчить про протилежне", – вважає Пєсков.
Нагадаємо, 6 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що він "нібито прийняв рішення" щодо відправки Tomahawk для України, оскільки в Білому домі зростає нетерпіння через відмову Москви брати участь у прямих переговорах з Києвом.
Перед тим глава Кремля Володимир Путін попередив, що рішення США поставити Україні ракети Tomahawk зруйнує відносини Москви і Вашингтона.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп побажав Орбану перемоги на виборах "з великим відривом" 22 марта 2026
Чинний прем'єр Угорщини перемагає, попри "всі атаки", спрямовані проти нього, стверджує президент США.
Чим може здивувати активоване вугілля і як воно підтримує здоров'я 21 марта 2026
В аптеках активоване вугілля коштує копійки, але все ще залишається одним з найпопулярніших домашніх засобів. Його використовують і як першу допомогу, і як м’який спосіб підтримати роботу кишечника, і навіть як елемент косметичного догляду. Хоча на ринку з’явилися сучасні сорбенти, старий добрий вугілля зберігає актуальність завдяки своїй надійності та передбачуваності.
Доступний MacBook Neo став хітом 21 марта 2026
На минулому тижні Apple випустила три нових ноутбука: MacBook Neo, MacBook Air та MacBook Pro на чипах M5 Pro і M5 Max. Тепер же генеральний директор Apple Тім Кук заявив, що в рамках цього запуску був встановлений новий рекорд за кількістю покупців, які вперше придбали комп'ютери Mac.