Росії загрожує тотальне вимирання населення. Вже зараз проблема має "катастрофічний характер". Про це заявив директор Центрального економіко-математичного інституту РАН Альберт Бахтізін в інтерв'ю російському Інтерфаксу.
"Скорочення населення у нас носить катастрофічний характер: ми в рік втрачаємо по 500-600 тисяч осіб. І це створює загрозу національній безпеці, враховуючи розміри території та необхідність значної кількості людей для підтримки необхідних для економіки темпів зростання", - наголосив Бахтізін.
Він нагадав про прогноз ООН, згідно з яким до кінця століття населення Росії впаде до 120,5 млн. осіб. При цьому експерт звернув увагу, що є і більш песимістична оцінка у 106 млн осіб від Інституту, який фінансує Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
Бахтизін додав, що прогнози РАН показують подальше падіння народжуваності в Росії, у тому числі через "помітне зниження" числа жінок у фертильному віці - від 15 до 49 років, і найбільш репродуктивному - від 20 до 29 років. "За нашими розрахунками, до 30 року кількість таких жінок скоротиться на 9%", - уточнив Бахтізін.
За підсумками 2023 коефіцієнт народжуваності (середня кількість дітей на одну жінку репродуктивного віку) в Росії впав до 1,4 - мінімуму за 17 років, а кількість народжених щорічно знижується вже більше 10 років поспіль.
Нагадаємо, минулого року російський диктатор Володимир Путін закликав росіян різко збільшити народжуваність. А у травні цього року він зажадав, щоб до 2030 року сумарний коефіцієнт народжуваності піднявся до 1,6, а до 2036 - до 1,8.
Як повідомлялося, в останній день літа країна-агресор Росія втратила в Україні 1350 бійців. Загальні бойові втрати РФ з початку повномасштабної агресії становили орієнтовно 616,3 тисячі осіб.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы
Уряд Норвегії розширив список безпечних областей в Україні 15 января 2025
Йдеться про Черкаську, Чернівецьку, Івано-Франківську, Хмельницьку, Кіровоградську, Київську, Львівську, Полтавську, Рівненську, Тернопільську, Вінницьку, Волинську, Закарпатську та Житомирську області.