6 марта 2025
У Росії масово закриваються підприємства легкої промисловості, а бренди переносять виробництво за кордон. Причини - нестача робочої сили через мобілізацію, зростання витрат, дефіцит складських приміщень та конкуренція з імпортом.Про це пише The Moscow Times у середу, 5 березня.
За даними Центробанку РФ, підприємства Центрального федерального округу скорочують витрати, виводячи швейні виробництва до країн Середньої Азії, де дешевші робоча сила та сировина. Виробництво взуття в регіоні також падає: попит знижується, а імпортні товари дешевші.
Відомий російський бренд Gloria Jeans закриває всі свої фабрики в Ростовській області, де працював понад 30 років 2500 осіб. Власник компанії пояснив, що через війну частина робітників мобілізована, а інші обирають більш прибуткові військові замовлення. Gloria Jeans повністю переносить виробництво до Пакистану, Китаю, Індії, В’єтнаму, Бангладеш і Узбекистану.
Схожа ситуація в іншого великого виробника - холдингу "Юнічел". За два роки кількість працівників на його фабриці в Челябінську скоротилася вдвічі. Компанія вже продала завод у Златоусті та шукає покупців на інші майданчики.
Закриваються і фабрики менших брендів. Наприклад, у Брянську припинила роботу компанія "Брайт", яка понад 70 років виробляла взуття, а в Калузі закрилася фабрика Romer.
Основна причина масових закриттів - перехід швачок та інших працівників у військову сферу. Умови там вигідніші: зарплати у виробництві форми та амуніції значно вищі. Один з бізнесменів розповів, що його потенційний працівник вимагав 400 тисяч рублів на місяць, посилаючись на те, що раніше на розкрої бронежилетів отримував 1,5 мільйона рублів.
Очікування на "ренесанс" російської fashion-індустрії після виходу західних брендів не виправдалися. Виграли лише ті, хто не виробляв самостійно, а розміщував замовлення на інших фабриках.
Війна та переорієнтація на військову продукцію руйнують цивільне виробництво у Росії. Експерти прогнозують, що після завершення військових контрактів працівники змушені будуть повертатися, але багатьох підприємств до того часу вже не існуватиме.
Нагадаємо, санкції Заходу проти російського вугілля та труднощі з пошуком покупців в Азії спричинили масштабну кризу в Кемеровській області – головному вугільному регіоні Росії, який забезпечує близько 60% загального видобутку кам'яного вугілля та 80% коксівного.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Стало відомо, які послуги з підтримки психічного здоров’я можна отримати у свого сімейного лікаря 14 мая 2025
Кожен українець може отримати безоплатні послуги з охорони психічного здоров’я у закладах первинної медичної допомоги. Від початку 2025 року такі послуги ...
У ліцеї Києва вчитель погрожував вбивством 7-класнику: поліція розпочала перевірку 14 мая 2025
У ліцеї Києва вчитель погрожував вбивством 7-класнику: поліція розпочала перевірку. Відео Правоохоронці встановлюють деталі події
КНР скасувала заборону на прийом поставок літаків Boeing - ЗМІ 14 мая 2025
Заборона на поставки була введена близько місяця тому. Від деяких літаків китайські замовники відмовилися, продукцію повернули в США.