У Словаччині на виборах президента перемагає прозахідний політик

25 марта 2024

У Словаччині у першому турі президентських виборів  перемагає колишній міністр закордонних справ Словаччини Іван Корчок, який не поділяє антизахідну риторику прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Про це у суботу, 23 березня, пише Bloomberg. 

Іван Корчок, який заявив, що має намір утримати Словаччину в європейському мейнстрімі, набирає 40,3%, випередивши Петера Пеллегріні, спікера парламенту і члена правлячої коаліції Фіцо, який отримав 38,4%.

Далі ці два кандидати зустрінуться у фінальному турі виборів 6 квітня.

Вказується, що проросійський колишній голова Верховного суду Стефан Харабін набрав третє місце за кількістю голосів. У нього 11,75%.

У той же час, Bloomberg зазначає, що розрив між кандидатами невеликий і якщо переможе Пеллегріні, це дасть Фіцо більше можливостей для просування своєї програми, яка викликає занепокоєння Європейського Союзу через його намагання переглянути систему правосуддя в країні і нападки на ЗМІ.

Натомість Корчок обіцяє підтримувати проєвропейський курс країни.

Відомо, що глава держави Словаччини займає здебільшого церемоніальну посаду, однак може накладати вето на закони і призначати урядовців, суддів і керівників центрального банку

Раніше міністр оборони Словаччини Роберт Каліняк заявив, що країни НАТО не повинні відправляти свої війська до України. Замість цього потрібно повернути на батьківщину "боягузливих" українських чоловіків з-за кордону. 

Нагадаємо, Фіцо зробив низку скандальних заяв. Він заявив, що виступає проти вступу України в НАТО, "тому що це буде фундаментом Третьої світової війни". Також прем'єр Словаччини порадив українцям віддати росіянам частину своїх територій, бо це начебто єдиний спосіб припинити війну.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Храм Гробу Господнього в Єрусалимі вперше в історії повністю закрили 21 марта 2026

Закриття Храму Гробу Господнього напередодні Великодня викликає занепокоєння серед християн.

Рак, залежність та ще дві небезпеки від вживання чаю мате 21 марта 2026

Раніше ми писали, що чай мате приносить багато користі. Але він має також і недоліки.

Екс-чиновник Голосієво-Будінвесту "продавав" бронювання за $17 500 21 марта 2026

Екс-чиновник Голосієво-Будінвесту "продавав" бронювання за $17 500

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Leo-shop  
Leo-shop

Отзывов: 1

анета  
анета

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше