У США російського кібершахрая засудили до тюремного ув’язнення

27 января 2024

У США суд виніс вирок 40-річному громадянину РФ Володимиру Дунаєву. Йому призначено п'яти років та чотири місяці позбавлення волі за участь у розробці та розгортанні шкідливого програмного забезпечення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції США.

Зазначається, що Дунаєв надавав спеціалізовані послуги та технічні можливості для підтримки мережі Trickbot, що використовувалася для здійснення кібератак на американські лікарні та інші підприємства.

Trickbot, який було ліквідовано у 2022 році, являв собою набір інструментів зловмисного програмного забезпечення, призначених для крадіжки грошей і полегшення встановлення програм-вимагачів. За допомогою цієї мережі було здійснено атаки на "мільйони комп'ютерів" по всьому світу, у тому числі в школах, банках, компаніях у сфері охорони здоров'я, енергетики та сільського господарства, які зазнали збитків на десятки мільйонів доларів.

За словами прокурора США Ребекки С. Луцко з Північного округу Огайо, Дунаєв розробив зловмисне програмне забезпечення-вимагач і застосував його для атаки на американські лікарні, школи та підприємства в Північному окрузі Огайо та по всій нашій країні.

У 2021 році Дунаєв був екстрадований з Південної Кореї до американського штату Огайо. У жовтні того ж року уродженець Амурської області постав перед судом. Наприкінці 2023-го росіянин визнав свою провину за двома пунктами звинувачення. У червні 2023 року одну із співучасниць Дунаєва, громадянку Латвії Аллу Вітте, було засуджено в США до двох років і восьми місяців позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що в Україні викрито хакера, який завдав $2 млн збитків компанії США

Нагадаємо, у 2023-му році хакери вкрали криптовалюту на два млрд доларів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Путін торік засекретив майже половину своїх указів 14 января 2026

Кожен десятий з опублікованих указів у 2025 році був пов'язаний із присвоєнням почесних найменувань військовим підрозділам.

Кому потрібні рожеві номерні знаки: пояснення експертів 14 января 2026

Кому потрібні рожеві номерні знаки: пояснення експертів

В орендованій Києві розкрили лабораторію з нарковиробництва 14 января 2026

В орендованій Києві розкрили лабораторію з нарковиробництва

 

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше